В Південній Кореї роз'яснили, які фактори впливають на ухвалення рішення про надання військової допомоги Україні.
Цю інформацію озвучив міністр закордонних справ Республіки Корея (Південна Корея) Чо Те Юл, як повідомляє РБК-Україна, посилаючись на прес-конференцію, що відбулася в США.
Таку заяву міністр закордонних справ Південної Кореї зробив під час спільної пресконференції з міністром оборони Кімом Йон Хюном, главою Пентагона Ллойдом Остіном та держсекретарем Ентоні Блінкеном у Вашингтоні.
Відповідаючі на запитання журналістів про можливість надання Україні зброї з боку Сеула, представник зовнішньополітичного відомства Південної Кореї назвав низку факторів, від чого це може залежати у перспективі.
"У майбутньому щодо нашого наміру постачати зброю Україні виникло питання. Як підкреслив президент Юн (президент Південної Кореї Юн Сок Йоль, - ред.), відповідно до еволюції військової співпраці між КНДР та Росією будуть вжиті належні заходи," - повідомив він.
Так, за словами південнокорейського міністра, Сеулу потрібно побачити рівень "залученості сил КНДР до Росії". Крім того, Південна Корея має фіксувати, що Пхеньян отримає від Москви взамін.
"Отже, ми повинні уважно стежити за ситуацією, перш ніж ухвалити рішення про військову допомогу Україні. З цієї причини наразі не можемо надати подробиць," - підсумував міністр закордонних справ Південної Кореї.
Зазначимо, що інформацію про відправлення військовослужбовців Північної Кореї до Росії раніше підтвердили кілька країн, серед яких Україна, США та Південна Корея. Також було повідомлено, що нещодавно президент Південної Кореї Юн Сок Йоль обговорював це питання з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, який підтвердив розміщення північнокорейських військ у Курській області, на фронтовій лінії, з метою участі у конфлікті в Україні.
Згідно з інформацією українських розвідників, на території Росії вже розмістили 12 тисяч військовослужбовців з Північної Кореї. Деякі з них вже були зафіксовані в Курській області.
Нещодавно президент України Володимир Зеленський провів переговори зі своїм південнокорейським колегою щодо можливого залучення військових Північної Кореї до конфлікту.
До речі, раніше президент Південної Кореї Юн Сок Йоль висловлювався щодо присутності північнокорейських військових у Росії, запевняючи, що Сеул "не залишиться осторонь". Він також підтвердив, що Корея надасть Україні непохитну підтримку у разі, якщо КНДР вирішить залучити свої спеціальні підрозділи до конфлікту.
30 жовтня західні медіа повідомили про можливість прямих поставок 155-мм артилерійських снарядів з Південної Кореї в Україну. Проте Офіс президента Південної Кореї спростував ці чутки.
Варто підкреслити, що з моменту початку повномасштабного військового конфлікту між Росією та Україною Сеул не надавав військову підтримку Києву.
31 жовтня президент Зеленський оголосив, що Україна надішле Південній Кореї детальний запит щодо постачання озброєння.
За інформацією, наданою держсекретарем США Ентоні Блінкеном, у Курській області спостерігається присутність приблизно 8 тисяч військовослужбовців з Північної Кореї. Є ймовірність, що вони можуть бути залучені до бойових дій у найближчий час.