Правоохоронці поділилися інформацією про методи пошуку зниклих безвісти військовослужбовців.
Кримінальні справи, що стосуються військових, які зникли безвісти, знаходяться під особливим наглядом у Головному слідчому управлінні Національної поліції України.
Про це в інтерв'ю виданню "Цензор.нет" сказав перший заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції України Сергій Пантелеєв, передає Укрінформ.
"Розслідування, що стосується безвісти зниклих наших героїв, перебуває під пильним контролем Генеральної служби України," - зазначив Пантелеєв.
Відповідно до його слів, за вказівкою слідчого, правоохоронці проводять бесіди з командирами та товаришами безвісти зниклого військовослужбовця, а також виїжджають на місце події, якщо це можливо.
"Слідчі органи запитують висновки службового розслідування з військової частини, де служив зниклий безвісти військовослужбовець. Про випадок його зникнення безвісти повідомлено Національне інформаційне бюро. Також надсилаються відповідні запити до Міжнародного комітету Червоного Хреста та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими для отримання інформації про можливе перебування зниклого в полоні у держави-агресора", - зазначив перший заступник начальника Головного слідчого управління.
За його словами, наступні слідчі та розшукові заходи проводяться в залежності від наявних даних.
"Це може включати отримання даних від мобільних операторів про останнє місце перебування зниклої особи, моніторинг транзакцій на банківських картках, аналіз інформації з публічних джерел щодо ймовірного перебування військового в полоні або його загибелі, а також проведення портретної експертизи за наявності фотоматеріалів, що підтверджують факт його полону", - зазначив Пантелеєв.
Він також підкреслив, що іноді результати службових розслідувань не знаходять підтвердження в матеріалах кримінальної справи. Таким чином, ця інформація може бути врахована поліцією, але не може слугувати доказом.
"Я читав різні розслідування... І коли в ньому є свідчення побратима, який пояснює, що боєць, якого шукають, загинув, але він не зміг його винести і додає фото, де той лежить ймовірно мертвий, то звісно, я не буду розглядати версію, що військовий в СЗЧ чи перейшов на бік ворога. Тому у мене залишається тільки дві версії: військовий вижив і його забрали в полон, або ж він, на жаль, загинув", - сказав Пантелеєв.
Він підкреслив, що в цілому взаємодія між державними установами, залученими до пошуку зниклих безвісти, і Національною поліцією є на досить високому рівні.
Перший заступник начальника ГСУ акцентував на тому, що результат розшуку особи залежить від своєчасності надання поліції інформації про факт зникнення.
Як повідомлялося, 13 січня у Міністерстві внутрішніх справ заявили, що у Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, є дані про 872 рішення суду про оголошення померлими зниклих безвісти осіб.