В Польщі розпочався проєкт з реабілітації українських ветеранів за допомогою ампфутболу, повідомив генеральний консул України.


У Жешуві, Польща, більше 30 українських ветеранів отримують реабілітацію завдяки заняттям ампфутболом.

Цю інформацію в розмові з кореспондентом Укрінформу озвучив генеральний консул України в Любліні Олег Куць. Він підкреслив, що в навчаннях, що супроводжуються реабілітаційними заходами, також братимуть участь жінки та діти.

Як зазначив дипломат, учасниками тренувань і реабілітації є представники команд з ампфутболу зі Львова, Вінниці, Житомира, Луцька, Броварів, Черкас, Харкова, Тернополя, Києва. Таким чином, вони готуватимуться до Української ліги ампфутболу, створення якої планується в недалекому майбутньому.

"Нові учасники майбутньої української ампфутбольної ліги втілюють незламність, надихаючи нас своїм прагненням долати труднощі. Вони є нашими героями, і ми повинні забезпечити їм можливості для гідного повернення до активної діяльності. Завдяки фонду All4UA, місту Жешув та варшавській "Легії" це стає можливим," - зазначив генеральний консул.

Куць підкреслив, що цей проєкт є ключовим етапом у процесі вторинної реабілітації для українських героїв, які зазнали втрати кінцівок.

У Польщі стартував проєкт реабілітації через ампфутбол для українських ветеранів - генконсул України / Фото надані генкнсульством України у Любліні

"Завдяки заняттям спортом, підтримці спільноти та вірі у власні можливості вони відновлюють не лише фізичну форму, а й зміцнюють свій дух," - зауважив український дипломат.

За його інформацією, перші уроки з ампфутболу та реабілітація українських учасників стартували 4 липня і триватимуть протягом тижня. У процесі цих занять ветерани, що вже мають досвід гри, підтримують новачків у вивченні основ ампфутболу.

Це лише початковий етап програми реабілітації українців та їх підготовки до участі в ампфутболі. Наступна когорта українців планує почати навчання в серпні, а третя група розпочне свої заняття восени.

На святковому заході, присвяченому початку навчального року, крім генерального консула, також була присутня Ірена Стецяк, уповноважена Жешува з питань співпраці з Україною.

За інформацією Укрінформу, на Буковині для поранених військовослужбовців було організовано підйом на Говерлу.

Related posts