У парламенті висловлюють ідею запровадження бронювання для осіб, які не зареєстровані в ТЦК або знаходяться у розшуку.


Депутати Верховної Ради України представили новий законопроєкт, що надає можливість тимчасового бронювання для чоловіків, які не дотрималися норм мобілізаційного законодавства.

Законопроект був ініційований головою Комітету Верховної Ради з національної безпеки Олександром Завітневичем, а також членами цього комітету Романом Костенком, Олександром Федієнком та іншими.

Законопроєкт №13335 передбачає, що чоловіків, які не стоять на військовому обліку у територіальних центрах комплектування (ТЦК), мають неналежним чином оформлені військово-облікові документи або перебувають у розшуку, можна буде брати на роботу та надавати їм бронювання на критично важливих підприємствах, зокрема у сфері оборонно-промислового комплексу.

Проте ця можливість буде доступна лише обмежений термін – протягом 45 календарних днів з моменту підписання трудового контракту і не частіше ніж раз на рік.

Законопроєкт також пропонує внести зміни до Закону "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану", які дозволять критично важливим для економіки підприємствам укладати договори з працівниками, які не мають або неправильно оформили військово-облікові документи, не стоять на обліку в ТЦК чи інших відповідних органах, навіть якщо вони знаходяться у розшуку. Це дасть змогу оперативно залучати працівників та усувати кадровий дефіцит.

Як повідомляє Судово-юридична газета, зміни стосуються статті 25 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". До неї пропонують додати нову норму, яка дозволить бронювати працівників підприємств, що мають статус критично важливих згідно з рішенням Кабміну. Йдеться про компанії, важливі для економіки в умовах війни або які належать до оборонно-промислового комплексу.

Резервування буде стосуватися працівників, що підлягають військовій службі, які:

Раніше юристка зазначила, що певні роботодавці обіцяють бронювання тільки після успішного проходження військово-лікарської комісії, хоча законодавство не ставить цього в обов'язкові умови. Це стосується не лише осіб, які мають повторно підтвердити свою придатність до служби, але й тих працівників, які раніше взагалі не проходили цю медичну перевірку.

Related posts