У Сенаті США була представлена резолюція, що стосується повернення українських дітей, які були вивезені до Росії.

У Сенаті США була представлена двопартійна резолюція, що закликає до повернення українських дітей, яких вивезли до глибини окупованих територій та Росії, перед укладанням будь-якої мирної угоди в контексті війни РФ проти України.
Про це повідомив колишній журналіст "Голосу Америки" Остап Яриш, пише "Європейська правда".
20 травня група сенаторів з обох партій представила резолюцію, в якій закликає до повернення всіх українських дітей, викрадених Росією, до укладання будь-якої мирної угоди.
Ініціаторами резолюції стали республіканський сенатор Чак Грасслі та демократка Емі Клобучар. До них долучилися республіканці Роджер Вікер, Джоні Ернст і Рік Скотт, а також демократи Дік Дурбін і Джон Феттерман. Крім того, підтримку резолюції висловили кілька громадських організацій.
"Це перша резолюція Сенату, ухвалена з моменту вступу Дональда Трампа на посаду, яка отримала підтримку республіканців і закликає до активних дій у переговорах з Росією", - підкреслив Яриш.
У тексті нагадують, що Росія вивезла з України близько 20 тисяч дітей.
"Нелюдський і неспровокований напад Путіна на Україну запустив наймасштабнішу війну у Європі з часів Другої світової війни. Він викрав тисячі дітей, щоб промивати їм мізки і русифікувати, у спробах стерти їхню культурну ідентичність і спадок. США мають вимагати повернення цих дітей до того, як буде підписана якась угода щодо завершення війни в Україні", - зазначив сенатор Грасслі.
Резолюцію можна вважати доповненням до листа, який у квітні був направлений президенту США Дональду Трампу та державному секретарю Марко Рубіо 40 релігійними діячами, в якому містився заклик забезпечити повернення українських дітей, викрадених Росією.
Перед початком двосторонніх переговорів з Російською Федерацією в Стамбулі, міністр оборони Рустем Умєров підкреслив, що повернення викрадених дітей має стати одним із пріоритетних гуманітарних кроків, на які Москва повинна дати згоду, перш ніж можна буде перейти до більш значних угод.
Нагадаємо, що на початку травня Європейський парламент затвердив резолюцію, яка стосується повернення українських дітей.