У Сполучених Штатах оголосили про старт всебічного аналізу відносин НАТО з Російською Федерацією.
17-18 жовтня в Брюсселі відбудеться зустріч міністрів оборони країн Північноатлантичного Альянсу, під час якої розпочнеться обговорення перегляду відносин НАТО з Російською Федерацією.
Цю інформацію журналістам у п'ятницю, 11 жовтня, повідомив анонімний високопосадовець зі Сполучених Штатів, інформує "Європейська правда", посилаючись на Politico.
За інформацією американського представника, в НАТО вже декілька місяців ведуться закриті консультації щодо офіційного визначення стосунків з Москвою. Зустріч міністрів оборони, яка відбудеться в Брюсселі наступного тижня, стане першим офіційним моментом для продовження цих обговорень.
Серед питань, які обговорять держави НАТО, він згадав майбутнє Основоположного акта НАТО-Росія, підписаного у 1997 році. Цей документ фактично продовжує діяти, хоча в окремих країнах заявляли, що повномасштабне вторгнення 2022 року зробило його фактично недійсним.
"На сьогоднішній день нам потрібно усвідомити в Альянсі, що (Основоположний акт. - Ред.) та Рада НАТО-Росія були сформовані для зовсім іншого часу. Я вважаю, що союзники готові визнати, що це була інша етап у наших взаєминах із Росією, і тому ми маємо право на нові рішення", - зазначив американський чиновник.
Він зазначив, що наразі відсутній проєкт нової стратегії щодо Росії, оскільки основна увага зосереджена на зборі думок від представників 32 країн НАТО. Згідно зі словами джерела, яке спілкувалося з журналістами, не слід очікувати, що нова стратегія міститиме значні військові рішення.
Рада НАТО-Росія - орган, створений після Холодної війни для двостороннього партнерства з питань безпеки, - не збиралася з 2022 року.
Огляд відносин Альянсу з Москвою отримав схвалення керівників країн НАТО під час саміту, що відбувся у Вашингтоні в липні 2024 року. Прогнозується, що нова стратегія стосовно Росії буде офіційно затверджена на саміті в Гаазі, запланованому на червень 2025 року.
Не так давно генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав країни-союзники не піддаватися страху перед ядерними загрозами, які висуває лідер Кремля Володимир Путін, намагаючись зменшити військову підтримку України з боку Заходу.