У Сполучених Штатах спостерігають "тривожні індикатори" співпраці між Росією та Китаєм в Арктичному регіоні.


Сполучені Штати заявляють, що уважно спостерігають за активізацією співпраці між Росією і Китаєм в Арктиці, і що деякі з їхніх нещодавніх кроків у військовій співпраці в регіоні надсилають "тривожні сигнали".

Згідно з інформацією, яку передає "Європейська правда", спеціальний посланець США з питань Арктики Майкл Сфрага озвучив цю заяву в інтерв'ю для Reuters.

Росія і США є одними з восьми країн, що мають території в Арктиц

Китай позиціонує себе як "приарктична" країна та має намір реалізувати в Арктиці концепцію "Полярного шовкового шляху" – інноваційний морський маршрут, оскільки зростання температури призводить до зменшення площі полярних льодовиків.

Майкл Сфрага підкреслив, що "зростання і складність" недавньої військової взаємодії між Москвою та Пекіном у регіоні викликають "тривогу".

"Той факт, що вони працюють разом в Арктиці, привертає нашу увагу. Ми пильно і старанно стежимо за цим. Ми дуже уважно стежимо за розвитком їхньої активності", - сказав він.

Сфрага навів приклад спільного польоту бомбардувальників Росії та Китаю біля берегів Аляски в липні, а також спільного проходження кораблів берегової охорони обох країн через Берингову протоку в жовтні.

На його думку, ці операції відбувалися в міжнародних водах і відповідали нормам міжнародного права. Проте, той факт, що бомбардувальники пролетіли неподалік від берегів Аляски, викликає занепокоєння щодо безпеки Сполучених Штатів.

"Ми справді маємо зосередитися на питаннях безпеки, зміцнюючи наші альянси та взаємозахист. Аляска, як частина північноамериканської Арктики, виконує роль західного флангу НАТО, тому наш підхід до Арктики має бути відповідним", - зазначив він.

Не так давно з'явилася інформація про те, що Німеччина має намір активніше брати участь у справах Арктики, зокрема реагуючи на агресивні дії Росії в цьому стратегічному районі.

Related posts