У Сполучених Штатах проводять випробування нової технології, яка дозволить військовим виготовляти дрони безпосередньо на передовій.

Одночасно в цій стратегії присутні свої особливості.
Цього року, в травні та червні, американські військові активно використовували невеликі дрони на полях битв, що суттєво змінило характер бойових дій у війні в Україні. Ці навчання вирізнялися тим, що обидві сторони, обладнані мобільними 3D-принтерами, прагнули з'ясувати, чи можливо виготовляти безпілотники з функцією огляду від першої особи безпосередньо поблизу фронту під час інтенсивних боїв. Про це повідомляє Breaking Defense.
Кожна одиниця, що наразі базується на TiC [Transformation in Combat], активно працює над розвитком своїх можливостей у створенні компактних безпілотників, зокрема FPV-дронів. Це суттєво знижує витрати та дозволяє нам бути більш адаптивними. "Ми не змушені чекати на появу готових комерційних рішень", - зазначив командир 1-го батальйону 4-го піхотного полку Ден Хафф, який виконував роль протилежної сили (OpFor) під час навчань у Гогенфельсі (Німеччина).
За його словами, одним з головних висновків навчань є те, що військові мають знайти прийнятний баланс між використанням 3D-принтерів на полі бою, а не лише на території США, де підрозділи друкують композитні корпуси, а після цього придбані компоненти, такі як двигуни та контролери.
"Це досить просто реалізувати, коли ви знаходитесь у Сполучених Штатах: у вас є доступ до приміщення з електрикою, кондиціонером ... і у вас є можливість надрукувати на 3D-принтері сотню дронів, зібрати їх, а потім вирушити в політ," - зазначив полковник Нік Раян, керівник Army Capability Manager for Unmanned Aircraft Systems.
Він також підкреслив:
Ми прагнемо зрозуміти, як має виглядати ситуація під час великомасштабної бойової операції, коли ви змушені постійно переміщатися та стрибати, адже можете стати ціллю для супротивника. Чи дійсно є доцільним, що бригада перевозить 3D-принтери в кузові вантажівок, намагаючись надрукувати 100, 400 або навіть 500 таких пристроїв одночасно та виготовляти їх у русі, щоб уникнути перетворення на мішень для ворога?
На думку Раяна, одним з варіантів вирішення цього питання може бути масовий друк корпусів дронів, а потім їхня доставка до підрозділу технічного обслуговування БпЛА, який оснащений 3D-принтерами, що знаходиться ближче до лінії фронту.
Наразі ці військовослужбовці використовують недорогі саморобні дрони. Це той аспект, над яким ми працюємо. Яким чином це виглядає в контексті реальної доктрини та стратегії, що дозволяє нам ефективно вести бойові дії... у рамках масштабних військових операцій? — підкреслив Раян.
Аналітики раніше виявили цікаві характеристики українських дронів FP-1, які навіть не піддавались знищенню з боку московської ППО. Експерти зазначили, що цей безпілотник має певну схожість з моделлю "Лютий", оскільки обидва були розроблені за двобалковою схемою та оснащені з'єднаним перевернутим V-подібним оперенням. Проте FP-1, на відміну від "Лютого", має пряме, широке крило та більш вузький фюзеляж.
У The New York Times також повідомили, що українські військові застосовують рибальські сітки на фронті для "виловлювання" російських дронів. Відзначено, що ці сітки натягнуті над шляхами, що ведуть до гарячих точок, а також над блокпостами та артилерійськими позиціями.
"Основною ціллю є протидія російським дронам, які в даний момент заполонили повітря над фронтом і намагаються атакувати все, що рухається, будь то броньована машина, що поспішає для поповнення запасів, або солдат, що шукає укриття в лісі", - зазначили у NYT.