У Тайвані вперше в історії медичної практики було здійснено успішну трансплантацію серця, яке продовжувало працювати без перерви.

З цією метою хірурги створили унікальну систему.
Хірурги Національної університетської лікарні Тайваню (NTUH) вперше в історії здійснили успішну трансплантацію серця, під час якої донорське серце залишалося активним і продовжувало битися. Цю інформацію повідомляє Fox News.
"Завдяки тому, що серце безперервно перекачує насичену киснем кров протягом усього процесу, NTUH встановив новий стандарт в кардіохірургії, який обіцяє кращі результати для пацієнтів у всьому світі", - зазначили у матеріалі.
У статті зазначається, що класичний процес трансплантації серця ґрунтується на використанні холодного зберігання, яке тимчасово блокує кровопостачання до органу. Це означає, що навіть короткочасна відсутність кисню може спричинити ушкодження серцевого м'яза, що, в свою чергу, підвищує ймовірність відторгнення і можливих ускладнень після хірургічного втручання.
Одночасно хірурги NTUH створили інноваційну систему для підтримки органів, яка функціонує як портативний життєзабезпечувальний пристрій. Вона забезпечує безперервну доставку насиченої киснем крові від донора до серця реципієнта, виключаючи паузи та використання холодного зберігання.
Вказується, що система обслуговування органів NTUH забезпечує функціонування серця поза тілом за допомогою насосних пристроїв, оксигенаторів та резервуарів.
"У ході першої операції команда успішно транспортувала донорське серце, яке ще продовжувало битися, між операційними приміщеннями, будучи підключеним до спеціального пристрою. Рецепієнткою стала 49-річна жінка з дилатаційною кардіоміопатією, яка після процедури відновилася без ускладнень і продемонструвала надзвичайно низькі показники серцевих ферментів, що є важливим індикатором стану здоров'я серцевого м'яза", - зазначили представники Fox News.
Хоча у 2023 році Стенфордський університет зробив значний крок вперед у сфері трансплантацій, його техніка все ще включала короткі періоди ішемії (від 10 до 30 хвилин) під час переміщення органів. Натомість, тайванські хірурги реалізували метод, при якому серце залишалося активним без жодної зупинки.
"Серця все ще билися до забору, продовжували битися після забору і ніколи не зупинялися", - зауважив керівник команди NTUH з трансплантації органів Чен Їх-Шурнг.
Попередні дослідження виявили, що пластикові контейнери на кухні можуть бути небезпечними і повільно шкодять здоров'ю тисяч людей. Виявлено, що ці вироби містять хімічну сполуку, відому як діоктилфталат (DEHP), яка збільшує ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань.
З'ясувалося, що в Запоріжжі особа отримала ботулізм після процедури у косметолога. Лікарі пояснили, що захворювання виникло через введення ботулотоксину під час косметичної маніпуляції.