У столиці Литви, Вільнюсі, відбудеться другий мітинг аграріїв, які виступають проти змін у податковій системі.


Частина аграрної спільноти планує зібратися в четвер, 26 червня, у Вільнюсі, аби висловити своє невдоволення щодо податкової реформи, яка наразі завершує обговорення в Сеймі.

Цю інформацію оприлюднив литовський суспільний телеканал LRT, повідомляє "Європейська правда".

26 червня, в четвер, відбудеться вже другий попереджувальний пікет за тиждень, ініційований Литовською асоціацією зерноробів у співпраці з Радою сільського господарства та Спілкою фермерів. Перший протест пройшов 19 червня.

Голова Литовської асоціації зернопродуктів Аудріус Ванагас повідомив, що повторний протест не набуде таких великих масштабів, як минулого тижня. Він зазначив, що акція відбудеться в четвер, оскільки в цей день Сейм має намір ухвалити зміни до Закону про податок на доходи фізичних осіб (GPM).

Згідно з інформацією від Ванагаса, в акції протесту очікується участь приблизно 200 людей. З них близько 100 осіб будуть спостерігати за пленарними засіданнями, а 32 старих трактори рухатимуться до центру міста.

Фермерські асоціації виступають з пропозицією підвищити податок на доходи для осіб, які отримують в 60 разів більше середньої заробітної плати (СЗП), до 20%, замість 32%, що планує уряд і наразі обговорює парламент. Крім того, для доходів, що не перевищують 60-кратний розмір СЗП, пропонується встановити ставку в 15%.

Як зазначив представник мовника, певні аспекти податкової реформи були ухвалені ще минулого тижня. Парламент ухвалив рішення про підвищення податку на доходи, запровадження податків на страхові контракти, що не пов'язані із життям, а також на солодкі напої. Крім того, було скасовано пільгу з податку на додану вартість (ПДВ) для опалення, а знижена ставка ПДВ підвищена з 9% до 12%.

В кінці травня аграрії з Франції почали заплановані акції протесту в Парижі та кількох інших містах країни, що призвело до затримок у дорожньому русі.

Причиною акцій став розгляд закону, анонсованого як проєкт для дерегуляції сільськогосподарської галузі і вже схваленого Сенатом. Проте у профспілці FNSEA заявляють, що з тексту прибрали багато положень, які мали призвести до позитивних змін.

Також у травні десятки тракторів проїхали вулицями польського Щецина в рамках чергової акції протесту західнопоморських фермерів.

Related posts