У заповіднику Одеської області з'явилися рідкісні птахи: дослідник поділився вражаючими фотографіями.


У національному парку також можна зустріти куликів.

Національний природний парк "Тузлівські лимани" в Одеській області переживає справжній "вибух" життя – сюди прибули неймовірні птахи, серед яких червонокнижні косарі, а також інші представники дикої природи. Квіти розцвітають у всій своїй красі, а бджоли активно беруть участь у запиленні. Цю інформацію підтвердив доктор біологічних наук, співробітник парку Іван Русєв.

"Вже більше тижня літає по лиманах парку. Дуже незвичайний птах, занесений до Червоної книги", - зазначив він.

Косар білий, також відомий як колпиця, є представником родини ібісових. Це один із шести видів свого роду, а в Україні він є єдиним видом, що гніздиться на території країни. Цей птах є перелітним, здійснюючи регулярні міграції. Молоді особини зовні нагадують дорослих, проте в них є характерні особливості: першорядні махові пера мають чорний відтінок на верхівці, а дзьоб має сірувато-рожевий колір. Довжина тіла косаря біля 80-90 см, розмах крил досягає 115-140 см, а вага дорослих птахів може становити до 2 кг.

Перебуває під захистом Конвенції про міжнародну торгівлю зникаючими видами диких тварин і рослин (CITES), а також Боннської і Бернської конвенцій та угоди AEWA. Занесено до Червоної книги України з статусом "вразливий".

Для підвищення рівня охорони навколишнього середовища екологи пропонують захистити колонії на Східному Сиваші та в дельті Дністра. Вони закликають обмежити використання вогню та механічне скошування очерету, заборонити застосування гербіцидів у зонах гніздування, а також реалізувати масштабну просвітницьку кампанію.

Русєв також поділився, що до заповідника завітав чорний коловодник — птах, який зазвичай проводить зиму в тропіках Африки. Наразі він активно живиться і готується до подальшої міграції на Північ.

Коловодник чорний перебуває під захистом відповідно до Угоди щодо охорони мігруючих водно-болотних птахів Афро-Євразії (AEWA).

"Навколо нас розгортається жива природа. Квітень — це час активного цвітіння трав, кущів і дерев, а також інтенсивного польоту комах, зокрема бджіл. Ці комахи володіють надзвичайно розвиненим нюхом, здатні розпізнавати запахи в тисячу разів краще, ніж люди. Вони можуть відчувати аромати квітів на відстані до одного кілометра. Бджоли є одними з найпрацьовитіших істот на планеті: вже на другий день після народження вони починають виконувати свої обов'язки. У цьому відео ви можете спостерігати, як бджоли відвідують квітки кульбаби," — зазначив вчений.

Науковець оприлюднив відео, на яких чудові птахи, що потрапили у фотопастку та бджоли на квітах.

Як повідомляє УНІАН, у Національному природному парку "Тузлівські лимани" (Одеська область) з’явилися незвичайні птахи — рожеві фламінго, які також отримали назву феніксів. Вони провели зиму, мандруючи Європою, і наразі в парку можна спостерігати близько 150 цих птахів, які прибули до Кордону "Тузлівська Амазонія". Зграя привітно відреагувала на працівників національного парку та вирушила на пошуки затишних місць для гніздування в широких просторах лиманів.

Згідно з інформацією, в Одеську область прибули червонокнижні кулики-довгоноги. Іван Русєв зазначив, що ці птахи занесені до Червоної книги України і потребують охорони, тому важливо їх захищати.

Related posts