У Збройних Силах України повідомили про наявність "серединної істини" щодо мобілізації молоді, яка досягла 18-річного віку.
У ЗСУ вважають, що необхідно переглянути обмеження на бронювання, а також знайти способи проти студентів-переростків.
В Україні слід зменшити шанси на ухилення від військової служби та активніше взаємодіяти з тими, хто зареєстрований у додатку Резерв+.
Таку думку в етері Еспресо висловив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.
Він висловив думку, що в питанні зменшення віку мобілізації "істина лежить десь на середині".
"Потрібно максимально скоротити ухилення від несення військової служби. Командири на передових позиціях сприймають ситуацію, як вона відбувається на полі бою і яке поповнення до них приходить, тому у декого може створюватися враження, що чоловічого населення віком 25-40 років, яке по суті перебуває на піку своїх фізичних можливостей, мало", - заявив військовий.
Він підкреслив, що йдеться не про 18-річних юнаків, чиї організми ще перебувають у стадії формування.
"Практика великих військових кампаній продемонструвала, що лише на молодь цього віку покладатися не варто. Не можна стверджувати, що це обов'язково змінить хід бойових дій, адже вирішальну роль у цьому відіграє зброя," – наголосив Тимочко.
Він висловив думку про необхідність перегляду правил бронювання та пошуку рішень для проблеми з студентами, які перевищують вікові межі.
"До речі, слід звернути серйозну увагу на громадські організації (ГО), які вважаються бенефіціарами залучення донорських коштів, то вони можуть теж бронювати членів своїх ГО. Це нонсенс, бо ці ГО і є для того, щоб працювати на волонтерських засадах. А бронювання можуть у них відбуватися на фонді заробітних плат, однак, якщо це ГО, то є питання податків і та інших нюансів", - сказав він.
Крім того, він заявив, що треба активніше працювати з громадянами, які зареєструвались у додатку Резерв+, що зробило вже понад 5 мільйонів українців.
"Чим активніше чоловіки братимуть участь у комунікації, тим кращі результати ми зможемо досягти. Це стосується також роботи депутатів, які мають значний вплив на суспільство. В умовах важкої війни ми повинні постійно шукати нові рішення для того, щоб здобути перемогу над ворогом", - підсумував Іван Тимочко.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у ЗСУ розповіли, чи мобілізуватимуть після базової військової підготовки.