Дослідники виявили вакцину проти ВІЛ: для досягнення імунітету необхідно буде робити дві ін'єкції щорічно.
Вчені провели дослідження, під час якого нова вакцина показала себе набагато кращою за поточний пероральний препарат PrEP.
Дослідники, ймовірно, виявили ліки, які можуть боротися з ВІЛ-інфекцією. Згідно з інформацією про результати клінічного дослідження (Purpose-2), яке проводилося під наглядом фахівців з Університету Еморі та медичної системи Грейді, ін'єкції ленакапавіру, які потрібно робити лише двічі на рік, здатні знизити ризик зараження ВІЛ на вражаючі 96%.
Це саме те, що робить ін'єкції набагато більш дієвими в порівнянні з щоденним прийомом перорального препарату PrEP і регулярними візитами до лікаря кожні три місяці. Особливо враховуючи, що при нерегулярному вживанні "традиційних" препаратів їхня ефективність суттєво знижується.
"Настільки висока ефективність ін'єкційного препарату - майже 100 %, який люди повинні приймати лише раз на півроку, просто неймовірна", - заявляє провідний автор дослідження і професор медичного факультету Університету Еморі Коллін Келлі. Він зазначає, що ця "робота" є значним досягненням у медицині, особливо для людей, чиї обставини не дають їм змоги приймати щоденні пероральні препарати, і для тих, хто належить до груп населення, які зіткнулися з ВІЛ.
У ході клінічного дослідження була проведена оцінка ефективності двох медикаментів. Виявилось, що 99% учасників, які приймали ленакапавір, залишилися незараженими ВІЛ-інфекцією. З 2179 осіб у цій групі лише двоє захворіли на ВІЛ протягом дослідження. Для порівняння, в групі, яка отримувала "щоденний" препарат Truvada з 1086 учасниками, було зафіксовано дев'ять нових випадків ВІЛ-інфекції.
Раніше УНІАН інформував про те, що науковці під час одного з експериментів змогли трансформувати кров у матеріал, який вдалося ефективно використати для регенерації кісткової тканини у тварин. Основна суть цього процесу полягає у властивостях специфічних молекул.
Крім того, у ще одному дослідженні йдеться про можливість використання гриба кордицепса, з серіалу The Last of Us, для створення ліків від раку.