Удар Росії по "Охматдиту": ГУР розкрив інформацію про майора, що має зв'язок із терористичною атакою.

8 липня 2024 року армія РФ завдала ракетного удару по Національній дитячій спеціалізованій лікарні "Охматдит" у Києві, воєнна розвідка України публікує інформацію про одного з відповідальних за підготовку цього воєнного злочину військовослужбовця армії агресора.
Цю інформацію передає ГУР Міністерства оборони.
За даними розвідки, майор ЗС РФ Шейнов Денис Алєксєєвіч -- начальник спеціальної інженерної служби 121-го важкого бомбардувального авіаційного полку 22-ї важкої бомбардувальної авіаційної дивізії. Саме цей підрозділ був безпосередньо залучений до терористичної атаки на медичний заклад, у якому в момент удару на лікуванні перебувало 627 дітей.
"За словами представників ГУР, майор Шейнов, виконуючи обов'язки начальника спеціальної інженерної служби, забезпечував організацію технічної підготовки крилатих ракет повітряного базування Х-101 для їх використання літаками стратегічної авіації."
Також існує інформація про те, що військовий злочинець на ім'я Шейнов:
ГУР МО України підкреслює: за кожен акт агресії проти українського народу буде забезпечено відповідну кару.
Не так давно українська військова розвідка представила інформацію про більше ніж 70 компаній, які займаються розробкою та виробництвом ракети Х-101, і на які досі не поширені санкції з боку Заходу. Цю саме ракету використав противник для атаки на дитячу лікарню "Охматдит" у Києві.
Рік тому, 8 липня 2024 року, Росія здійснила навмисний удар крилатою ракетою Х-101 по одному з будівель "Охматдиту". Ця атака призвела до загибелі двох осіб, а більше 50 людей, у тому числі діти, отримали поранення.
У першу річницю нападу на лікарню, портал War&Sanctions оприлюднив інформацію про більше ніж 70 компаній, які займаються розробкою та виробництвом ракети Х-101 та її компонентів, включаючи турбореактивні двигуни, системи наведення, електроніку, підшипники та поковки. Багато з цих підприємств досі не підпадають під санкції жодної з країн, що входять до санкційної коаліції. Це дозволяє їм продовжувати користуватися необхідним обладнанням, компонентами та технологіями, які є критично важливими для виробництва ракет.