Україна та Сполучені Штати уклали угоду щодо ресурсів: які наслідки це має для Росії.

Міністр фінансів США Скотт Бессент назвав підписаний з Україною договір щодо створення спільного Інвестиційного фонду реконструкції "історичною угодою про економічне партнерство" між країнами.
Значення угоди проаналізували експерти Інституту вивчення війни.
"Ця угода чітко сигналізує Росії про те, що адміністрація Трампа віддана мирному процесу, зосередженому на вільній, суверенній і процвітаючій Україні в довгостроковій перспективі. Президент Трамп передбачив це партнерство між американським і українським народом, щоб продемонструвати відданість обох сторін тривалому миру та процвітанню в Україні", -- йдеться в заяві американського міністра.
Бессент також зазначив, що ні державам, ні особам, які "фінансували або постачали російську військову техніку, не буде надано можливості отримати вигоду від відновлення України".
Російська служба BBC повідомила, що угода містить формулювання про те, що майбутня військова допомога США Україні може бути названа "інвестиціями" США в Україну, хоча ці деталі залишаються непідтвердженими на момент публікації цього звіту.
Нагадаємо, Україна підписала зі США угоду про спільний видобуток корисних копалин.
Глава уряду Денис Шмигаль підкреслив, що на сьогодні угода має найбільш партнерський характер для нашої країни.
Угода могла бути підписана кілька разів. Першу версію документа Україні передали в лютому, а після внесення правок та досягнення компромісу її планували підписати під час візиту Володимира Зеленського до Вашингтона.
Однак після конфлікту між президентами ситуація кардинально змінилася, і США значно підвищили свої вимоги до України.
Зрештою, учасникам вдалося ініціювати діалог і досягти взаємоприйнятного рішення.