Україна має можливість перейти з долара на євро: яка причина цього рішення?

Україна розглядає можливість відмови від фіксації гривні до американського долара та може зміцнити свою прив'язку до євро. Це відбувається на фоні знищення світових торгових мереж та поглиблення економічної інтеграції з Європейським Союзом.
Про це заявив очільник Національного банку Андрій Пишний в ексклюзивному інтерв'ю Reuters.
"Потенційний вступ до Європейського Союзу, зміцнення ролі ЄС у забезпеченні наших оборонних можливостей, більша волатильність на світових ринках і ймовірність фрагментації глобальної торгівлі зумовлюють необхідність розглянути, чи не варто обрати еталонною валютою для гривні євро замість долара США", -- зазначив Пишний.
Він зазначив, що ця діяльність є досить складною і вимагає уважної та всебічної підготовки.
Хоча долар і досі домінує в міжнародній торгівлі й становить більшість світових валютних резервів, під час президентства Дональда Трампа США розгорнули торговельну війну, запровадивши рекордно високі мита, що спонукало деяких аналітиків сумніватися у майбутній ролі долара як глобальної резервної валюти.
Раніше повідомлялося, що в Україні планують відмовитися від долара і перейти на євро. Це означає, що євро стане основною валютою для формування курсу в Україні. Однак варто зазначити, що різка зміна не очікується.
У Національному банку запевняють, що процес відбуватиметься поступово і без зайвого галасу. Проте точні строки цього переходу наразі залишаються невизначеними. Як зазначила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова, тепер не найвдаліший момент, щоб відмовитися від фіксації курсу гривні щодо долара з метою переходу на євро, адже країна перебуває в умовах війни.