НБУ повідомляє, що Україна має можливість відмовитися від залежності від долара та перейти на євро.


Національний банк України розглядає перспективу зміни орієнтації від долара до встановлення курсу гривні щодо євро.

Про це пише Reuters.

Серед факторів, що були озвучені головою НБУ Андрієм Пишним, можна виділити більш активну співпрацю з Європейським Союзом, коливання на світових ринках та можливе розмежування глобальної торгівлі.

Він додав, що "ця робота є складною і потребує якісної, всебічної підготовки".

На сьогоднішній день долар продовжує бути ключовою валютою для валютних інтервенцій Національного банку України. Проте, частка євро в операціях "помірно збільшується" в більшості ринкових сегментів.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році НБУ фіксував курс на рівні близько 29 грн за дол, а з жовтня 2023 року перейшов до режиму керованого курсу, орієнтуючись на долар.

Україна має надію увійти до Європейського Союзу до 2030 року. У той же час, Молдова вже у цьому році обрала євро в якості своєї основної валюти.

Національний банк України очікує, що завдяки процесу євроінтеграції та поступовому відновленню економічна ситуація покращиться, зростаючи на 3,7-3,9% впродовж найближчих двох років. Однак майбутні прогнози залишаються під питанням через хід військових дій.

"Швидке завершення війни однозначно було б позитивним сценарієм для економіки, якщо воно включатиме гарантії безпеки для України", -- зазначив Пишний. Водночас він наголосив, що позитивні ефекти "можуть проявитися не одразу".

Цього року Україна очікує отримати 55 млрд дол зовнішньої допомоги. У 2026 році, за словами Пишного, очікується 17 млрд дол, а у 2027 -- 15 млрд дол.

Нагадаємо:

Related posts