Україна адаптувалася до загроз з боку російських "шахедів": вони коригують свій маршрут і зазнають збитків, - ISW.


Зокрема, розроблено дрон для перехоплення.

Україна активно і ефективно вдосконалює свої технології радіоелектронної боротьби (РЕБ) для нейтралізації російських безпілотників. Це дозволяє українським військовим застосовувати більш прості системи у відповідь на російські загрози, забезпечуючи підтримку обмежених можливостей протиповітряної оборони країни.

Згідно з інформацією від ISW, яка цитує українського військового аналітика Петра Черника, наші системи радіоелектронної боротьби здобули здатність нейтралізувати "шахеди" та примушують дрони змінювати свій маршрут і падати, коли у них закінчується паливо.

Раніше представники української влади повідомляли, що певні російські безпілотники "Шахед" не змогли досягти своїх цілей через нез'ясовані обставини. Проте 31 серпня та 6 вересня Повітряні сили України підтвердили, що системи радіоелектронної боротьби виявилися ефективними проти ворожих безпілотників.

Українська компанія Besomar, що спеціалізується на виробництві безпілотників, повідомила 7 вересня про створення нового безпілотника-перехоплювача. Цей апарат здатний знищувати ворожі дрони і вже активно застосовується на фронті.

Нещодавно Інститут вивчення війни зафіксував інформацію про те, що українські сили активно використовують FPV-дрони для ураження російських вертольотів, а також розвідувальних і ударних безпілотників. Ці дії є частиною масштабніших зусиль України, спрямованих на зменшення тиску, який чинять численні великомасштабні російські атаки на обмежену систему протиповітряної оборони країни, в умовах затримок і нестабільності в постачанні західної військової допомоги.

Аналітики вважають, що застосування радіоелектронної боротьби (РЕБ) для нейтралізації "шахедів" допоможе Збройним Силам України зберегти обмежені запаси систем протиповітряної оборони та ракет, які необхідні для захисту від ракетних атак на прифронтові території, критично важливі об'єкти інфраструктури і великі населені пункти.

В ISW вважають, що українці та росіяни активно беруть участь у змаганні технологій, яке охоплює як наступальні, так і оборонні аспекти. У цьому контексті ключовим фактором для України є здатність впроваджувати інноваційні технології, які випереджають реакцію супротивника. Це має вирішальне значення для того, щоб Київ зміг нівелювати нинішні переваги Москви в галузі матеріально-технічного забезпечення.

Як повідомляв УНІАН, окупаційна російська армія почала застосовувати дрони, які управляються не радіосигналом, а через оптоволоконний кабель.

У ніч на 5 вересня білоруські військові були змушені збивати російські "шахеди", що були запущені агресором по Україні, але, з незрозумілих причин, змінили курс і полетіли в напрямку Білорусі. Відомо, що подібні інциденти трапляються вже з початку серпня.

Related posts