Україна наближається до вирішального моменту: військовий офіцер виступив з категоричною заявою стосовно мобілізації елітних підрозділів.


За словами Луценка, основною проблемою України є те, що найбільш заможні та впливові особи не беруть участі у війні.

Ігор Луценко, політик, громадський діяч і нині військовослужбовець та аеророзвідник, вважає, що відмова української державної еліти від участі у війні є "найглибшим моральним розколом суспільства". Це він висловив у розмові з виданням Главком.

«Основна проблема полягає в тому, що найбагатші та найвпливовіші особи не беруть участі у війні. Серед відомих поп-зірок та політиків немає таких, хто б вирішив покинути свою кар'єру й стати прикладом. Ті, хто нібито пішов на фронт, насправді продовжують свою політичну діяльність. У списку топ-100 Forbes немає жодного, хто б воював», - підкреслив Луценко.

За його словами, "керівництво країни рішуче відмовляється від участі у війні - це свідчить про глибокий моральний розкол у суспільстві". Водночас, зазначає він, багато людей "спостерігають за елітою і усвідомлюють: потрібно або шукати вихід, або розробляти способи уникнення цієї ситуації".

На думку військового, президент повинен вдатися до радикальних кроків, заявивши своєму колу, що "хто не піде на фронт - посадимо в тюрму, хто не піде на фронт - конфіскуємо активи".

"Це називається - мобілізація верхівки. У нас була мобілізована країна у 2022-му році. Потім сталася демобілізація, по суті. Ми бачимо, який зараз потужний рух ухилянтів. Він набагато більш чисельний за тих, хто воює на фронті", - стверджує Луценко.

Він вважає, що Україна зараз рухається "до якоїсь критичної точки":

Або в світі відбудеться щось таке, що кардинально змінить обставини, або виникне критична ситуація в нашій реальності, яка змусить еліту змінити свій спосіб життя і роботи.

Він також зазначив, що ухилянтів і тих, хто пішов на службу в СЗЧ, не піддають покаранню. За його інформацією, менше 1% з них зазнали реальних санкцій. Луценко підкреслив, що "людина, яка скоїла хуліганство, має більше шансів опинитися за ґратами, ніж ухилянт або військовослужбовець СЗЧ".

На запитання про те, які зміни необхідні, щоб українська еліта активно залучилася до війни та процес мобілізації зазнав трансформацій, військовий відповів:

"Напад з Білорусі на Київ, наприклад. Я дійсно покладаюся на це, так би мовити."

На його переконання, коли колони російських військ знову спробують увійти до столиці, "ми опинимося в ситуації, де знову зможемо швидко самоорганізуватися для ведення війни".

"Виявляється, тоді не потрібно було 25 папірців для того, щоб зробити певну дію. Я от зараз нічим не займаюся, тільки собі папірці оформлюю, щоби ви розуміли рівень бюрократії. Це абсолютна маячня, але тим не менше. На четвертому році війни мені потрібен стос папірців, щоб зробити те, що треба по роботі. У 2022-му році такого не треба було, і такого в принципі не має бути", - зазначив Луценко.

Він висловив надію, що "адекватні фахівці займуть відповідні посади, і все запрацює".

Раніше УНІАН повідомляв, що військовий експерт вважає, що нині не слід вносити зміни в структуру ТЦК, натомість необхідно вдосконалити суміжні сфери. Він підкреслив, що державна політика повинна бути спрямована на залучення більшої кількості людей до ТЦК. Зокрема, він наголосив на важливості активного залучення іноземців до бойових дій, запропонувавши підвищити фінансові виплати та створити сприятливі умови для безперешкодного в'їзду в Україну.

Військовий також висловив думку про необхідну кількість чоловіків для ведення війни. На його переконання, якщо в Україні найближчим часом мобілізують ще 800 тисяч осіб, це дозволить продовжувати бойові дії протягом року, навіть із ротаціями. Однак, він зазначив, що в даний момент немає механізмів, які дозволили б знайти ще по 400 тисяч військовозобов'язаних, оскільки в Україні наразі панує ухилянтський рух, підкреслив Луценко.

Related posts