Україна святкує 33-ю річницю проведення референдуму про свою незалежність.
За Акт про незалежність віддали свої голоси 346 народних депутатів, повідомляє Укрінформ.
Український народ висловив своє бажання жити в самостійній країні. 1 грудня 1991 року 90,92% виборців дали позитивну відповідь на запитання: "Чи підтримуєте ви Акт проголошення незалежності України?"
Не було жодного регіону, жодного населеного пункту, де ідея незалежності України не знайшла б підтримки більшості громадян. Зокрема, в Криму за незалежність проголосували 54,19% громадян, у Севастополі - 57,07%, у Донецькій, Луганській, Одеській та Харківській областях волю до власної держави виявили понад 80% громадян. В Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Хмельницькій, Черкаській, Вінницькій областях "за" проголосували більш як 95% громадян.
У третій раз за 350 років героїчної та водночас трагічної історії, починаючи з Визвольної війни середини XVII століття, Україна здобула свою незалежність. Всеукраїнський референдум надав ухваленому Верховною Радою Акту проголошення незалежності України необхідну юридичну силу, що дозволило констатувати: Радянський Союз, як суб'єкт міжнародного права, перестав існувати, а на глобальній політичній карті з'явилася нова незалежна країна - Україна.
Вже наступного дня, 2 грудня 1991 року, незалежність України була визнана Польщею та Канадою, а 4 грудня це зробили Литва і Латвія. Всеукраїнський референдум, який відбувся 1 грудня 1991 року, проходив одночасно з першими виборами президента України, на яких переміг Леонід Кравчук.