Україна святкує День Злуки.
За інформацією Укрінформ, це свято щорічно святкується в день, коли в 1919 році був проголошений Акт Злуки між Українською Народною Республікою та Західноукраїнською Народною Республікою.
Свято було офіційно проголошено у 1999 році, підкреслюючи важливість політичного та історичного значення об'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки для створення єдиної української держави.
Акт Злуки став кульмінацією соборницьких устремлінь українців, які проживали в різних частинах України – Наддніпрянщині та Наддністрянщині – починаючи щонайменше з середини XIX століття. Ця подія мала вирішальне значення для процесу формування української державності.
22 січня 1919 року на Софійському майдані у Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки (об'єднання) Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в єдину незалежну державу. У зачитаному на зборах "Універсалі соборності", зокрема, відзначалося: "Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України - Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка".
Цей день став символом українського державотворення, втілив соборницькі прагнення українців щодо консолідації в одній державі.
Проте в той час об'єднання України відбулося виключно на символічному рівні: всього через кілька тижнів після оголошення Акта злуки більшовики зайняли Київ, а згодом поляки окупували Східну Галичину, тоді як Чехословаччина взяла під контроль Закарпаття.
Перший раз святкування Соборності відбулося 22 січня 1939 року в Карпатській Україні, зокрема в місті Хуст, яке в той період було автономною республікою Чехословаччини. У цей день під синьо-жовтими знаменами відбулася масова маніфестація, в якій взяло участь близько тридцяти тисяч людей, які прибули до столиці Карпатської України з різних куточків регіону, щоб вшанувати пам'ять про події, що сталися два десятиліття тому.
Виявом єдності та прагнення українського народу до свободи став "живий ланцюг", організований патріотичними організаціями 21 січня 1990 року на честь 71-ї річниці проголошення Акта Злуки. У цей день мільйони українців, з'єднавшись від Києва до Львова, вшанували День Соборності.
Відтоді в Україні "живі ланцюги" створювалися неодноразово, символізуючи єдність (соборність) українського народу, а День Соборності відзначається на державному рівні щорічно.
Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців. Нині, коли Російська Федерація знову прагне знищити українську державність і окупувати українську землю, соборність є передумовою успіху опору українців зовнішній агресії.