Україна віддає шану Героям Небесної сотні.


Саме в ці дні під час Революції гідності у 2014 році протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піка. Із 18-го по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей - 78 осіб, після 20 лютого від поранень померли ще понад 20 протестувальників.

Небесна Сотня – це пам’ятник 107 героям, які віддали своє життя під час Революції гідності, а також активістам Майдану, що загинули навесні 2014 року в контексті початку російської агресії на сході України. Назва "Небесна Сотня" була запозичена з терміна, що використовувався для позначення основних підрозділів Самооборони Майдану – сотень. Вперше цей термін з’явився під час прощальної церемонії для загиблих на майдані Незалежності в Києві 21-22 лютого 2014 року.

Посмертно звання Героїв України було присвоєно 105 членам Небесної сотні. Також, троє іноземців, а саме білорус Михайло Жизневський та грузини Зураб Хурція і Давид Кіпіані, отримали посмертні нагороди у вигляді орденів Героїв Небесної сотні.

Герої Небесної Сотні представляють різноманітні національності, релігійні переконання, рівні освіти та вік. Наймолодший серед них, Назарій Войтович, був лише 17 років, тоді як найстарший, Іван Наконечний, досягнув 82-річного віку. Серед 107 Героїв Небесної Сотні є троє жінок: Антоніна Дворянець, Ольга Бура та Людмила Шеремет.

17 лютого 2021 року Верховна Рада України визнала Революцію гідності як один із найважливіших етапів у процесі становлення української державності та символом національної ідеї свободи. У той же день Кабінет Міністрів ухвалив план заходів, присвячений вшануванню подвигу учасників Революції гідності та увічненню пам'яті Героїв Небесної Сотні на період 2021-2025 років. Серед основних ініціатив уряду було передбачено проектування, будівництво та функціонування Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні, що стане Музеєм Революції гідності.

Цього року ми вшановуємо пам'ять Героїв Небесної сотні під гаслом: "Герої першої перемоги у битві, що продовжується". Це гасло резонує з основною ідеєю, яку ми відзначали протягом двох минулих років, коли святкували День Героїв Небесної сотні: "Небесна сотня - перші герої російсько-української війни".

Графічним символом інформаційної кампанії стало зображення майданівців із дерев'яними щитами у момент боротьби. Композиція відсилає до одного з найвідоміших символів перемоги у Другій світовій війні - світлини встановлення прапора на Іодзімі. Автором роботи є український художник Олександр Ком'яхов.

У рамках цьогорічної програми вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні, комеморативні події відбудуться 18 і 20 лютого. Серед запланованих заходів - відкриття вуличних виставок у центрі Києва, тематичні екскурсії, демонстрація фільму та меморіальні акції.

В Одеському національному академічному театрі опери та балету до Дня Героїв Небесної сотні 20 лютого відбудеться прем'єра кантати-симфонії Станіслава Людкевича "Кавказ".

Як повідомляв Укрінформ, станом на зараз встановлено понад 30 осіб, причетних до розстрілів на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року.

Related posts