Україна зазнала втрат понад 1000 танків і тепер переглядає свою стратегію їх застосування, - повідомляє Forbes.

Танки приховуються та розподіляються на менші групи підрозділів.
Втративши більше тисячі танків, значна частина яких була знищена російськими безпілотниками, Україна зрозуміла, що для виживання важким, потужно озброєним бойовим машинам необхідно застосувати новий підхід на полі бою, який переповнений маленькими дронами.
За словами аналітика Forbes Девіда Акса, екіпажі танків тепер змушені проявляти надзвичайну обережність. Вони здебільшого ховаються в укриттях, гаражах або бліндажах, виїжджаючи лише час від часу, щоб здійснити кілька пострілів, після чого швидко повертаються назад у безпечне місце.
"Виконуючи роль обережної артилерії, а не агресивних штурмових машин, якими вони були раніше, танки втрачають частину своєї значущості. Усвідомивши цю нову реальність, українські збройні сили проводять реорганізацію своїх танкових підрозділів", - зазначає він.
Як оцінює аналітик, чотири чинні українські танкові бригади, кожна з яких налічує до 100 танків, найімовірніше, будуть розформовані. Деякі із сотень танків, що вивільняються в результаті цієї реформи, включно з десятками Leopard 1A5 і Leopard 2A4, які Україна отримує від своїх союзників, передадуть до нових 30-танкових батальйонів, які належать до піхотних і механізованих бригад, а також до нових багатобригадних корпусів, які організовують українські сухопутні війська.
Українські танки переоснащуються на бойовому полі та всередині Збройних Сил України. Вони займають більше допоміжну роль, ніж провідну, в умовах, коли війна все активніше ведеться за допомогою безпілотних технологій. У результаті планується формування меншого танкового корпусу з обмеженою кількістю одиниць техніки та екіпажів, проте з більшою адаптованістю до специфіки конфлікту, який веде Україна.
Одночасно Акс зазначає ще одну потенційну вигоду від даної стратегії. Він вважає, що це може сприяти розв'язанню однієї з найбільш складних проблем ЗСУ: критичного дефіциту піхоти на лінії фронту.
"Зменшуючи кількість новобранців, які потрапляють до танкової школи, військові стратеги могли б скерувати більше молодих військових до піхотної підготовки," - зазначає він.
За інформацією ЗМІ, німецькі танки Leopard 2 виявилися недостатньо адаптованими до умов війни в Україні, що призвело до серйозних труднощів у їх використанні. Як наслідок, українські військові не можуть експлуатувати ці танки на максимальному рівні.
Зокрема, танки Leopard 2 мають значні вразливості перед атаками безпілотників. Крім того, їхня складна конструкція ускладнює проведення ремонту безпосередньо на полі бою, що означає, що пошкоджені Leopard доводиться транспортувати до спеціалізованих ремонтних підрозділів на заході України або навіть до Польщі для відновлення та обслуговування.
Також Девід Акс зазначав, що українські військові дедалі частіше приховують свою бронетехніку під землею в укриттях, аби захистити її від атак дронів.