Від початку року Україна отримала 527 мільйонів гривень від орендної плати за земельні ділянки.

Станом на сьогодні в Україні можна знайти 757 земельних ділянок, що пропонуються для суборенди, розташованих у 16 регіонах. Найбільша з них, площею 661 гектар, знаходиться в Миколаївській області.
У першій половині 2025 року було здійснено платежі в розмірі 526,8 млн грн з урахуванням ПДВ за право використання державних сільськогосподарських земель у рамках проєкту «Земельний банк». Цю інформацію оприлюднив Фонд державного майна України.
Згідно з інформацією, з 1 січня по 1 липня 2025 року в рамках системи Prozorro.Продажі були проведені онлайн-аукціони на суборенду державних сільськогосподарських земель загальною площею 48 390 гектарів у 19 українських областях. У результаті вдалося здійснити 388 успішних аукціонів, які завершилися підписанням угод. Приблизно 30 000 гектарів землі вже передано аграріям для законного використання на прозорих та вигідних умовах.
Середня вартість одного гектара за підписаними договорами становить 17,4 тис. грн. На кожен лот претендували в середньому чотири учасники, а внаслідок боротьби ставка суборенди збільшувалась майже в 5 разів.
Всього на аукціонах було подано 2519 заявок. Основна частина з них надійшла від малих і середніх аграрних підприємств, що підтверджує успішність даного механізму та стабільний попит.
Згідно з інформацією ФДМУ, найбільш конкурентною є Чернігівська область, де на один лот в середньому припадає 9 учасників. Також значна активність спостерігається в Полтавській та Черкаській областях, де на один лот зареєстровано по 5 учасників. Полтавщина вирізняється найвищою середньою вартістю гектара, що становить 34,4 тисячі гривень з ПДВ.
Згідно з повідомленнями, найціннішою земельною ділянкою визнано "діамант Земельного банку", що займає 3969 гектарів у Кіровоградській області. Переможець аукціону уклав угоду про суборенду та сплатив всю річну суму суборендної плати в розмірі 78,6 мільйона гривень, включаючи ПДВ.
Станом на сьогодні в Україні можна знайти 757 земельних ділянок, що пропонуються для суборенди, розташованих у 16 регіонах. Найбільша з них, площею 661 гектар, знаходиться в Миколаївській області. Її стартова вартість становить 2,4 млн грн. Найменший лот - на Закарпатті, його площа складає 0,02 га, а стартова ціна - 57,94 грн. Найбільше ділянок для суборенди наразі представлено в Харківській області - 311 лотів.
Нагадуємо, що у 2023 році Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, який передбачає передачу всіх земель сільськогосподарського призначення у державну оренду, а також надає можливість їх суборенди.
В Україні спостерігається істотне підвищення ціни за гектар землі.