Українці мають можливість сплачувати за електроенергію за попереднім тарифом: експерт роз'яснив, кому доступна ця пільга.
Українці, у яких вдома стоять електрообігрівачі, можуть платити за електроенергію за старим тарифом - експерт пояснив, як це зробити.
Українці мають можливість легалізувати електрообігрівачі, які були встановлені раніше, щоб з жовтня сплачувати за електроенергію за зниженими тарифами. Таку інформацію озвучила Віта Ничишина, керівниця центру обслуговування споживачів "Кіровоградобленерго".
У розмові з "Суспільним" вона повідомила, що приблизно чотири тисячі жителів Кіровоградської області вже оформили електроопалення. Це дозволить їм сплачувати за електрику за старим тарифом у 2 гривні 64 копійки, замість нового, який буде становити 4 гривні 32 копійки з 1 червня 2024 року.
Очільник обласної енергетичної компанії Олег Соловйов повідомив, що спеціальний тариф застосовується лише за умови, що місячне споживання електроенергії не перевищує дві тисячі кВт-год. У цьому випадку весь обсяг споживання електрики буде оплачено за попереднім тарифом.
"Якщо у цих споживачів встановлений двотарифний лічильник, тоді вартість електроенергії вдень складе 2 гривні 64 копійки, а вночі - 1 гривня 32 копійки. Проте, якщо оператор розподілу або наша компанія не має даних про використання електроопалення, споживач змушений буде платити за загальною ставкою - 4 гривні 32 копійки за один кіловат-годину," - додав він.
Ничишина додала, що легалізувати електроопалення можна і під час опалювального сезону. Для цього необхідний список документів - проєкт облаштування електроопалення або на реконструкцію внутрішньої мережі будинку, виконаний організацією, яка має право на виконання подібного роду робіт і має сертифікат інженера-проєктувальника; акт про відключення від мережі теплопостачання/довідку про відсутність іншого виду опалення.
Раніше УНІАН повідомляв, що в Україні завершився ремонт усіх підконтрольних Україні енергоблоків. Усі 9 енергоблоків готові до роботи в зимовий період.
Також взимку електропостачання може бути відключене на термін до 12 годин.
"Експерт зазначив: 'У випадку теплої зимової погоди, коли середня добова температура залишиться вище нуля, вимкнення електроенергії можливі лише в години пік. Однак при температурах нижче нуля, відключення можуть тривати від 8 до 12 годин щодня.'"