Українці висловили обурення щодо померлого Папи Франциска через його коментарі стосовно війни, повідомляє Reuters.


Українські католики із жалем сприйняли звістку про смерть понтифіка, але сподіваються, що його наступник буде більш прильним до України.

Українські католики висловлюють обурення щодо покійного Папи Римського Франциска, який пішов з життя 21 квітня, з огляду на його ставлення до конфлікту між Росією та Україною, повідомляє Reuters.

У Львові, поруч із католицьким храмом, прихожани виражали своє жаління з приводу втрати Папи Франциска, водночас відкрито ділячись своїм розчаруванням через те, що, на їхню думку, він не надав Україні належної підтримки у війні проти Росії.

У 2024 році в інтерв'ю швейцарському ЗМІ понтифік заявив, що Україна повинна мати "мужність білого прапора" та шукати миру з Росією, аби завершити збройний конфлікт.

Ці висловлювання йшли врозріз із офіційною позицією українського керівництва та його партнерів, які переконані, що Росію потрібно зупинити, оскільки її вторгнення стало неспровокованим актом агресії.

"Були певні суб'єктивні оцінки з його боку, на жаль", - сказав Андрій Бень, ветеран українських військ.

"Я не збираюся це коментувати", - додав він. "Я сподіваюся, що наступний Папа буде мудрішим, освіченішим і кращим".

57-річний мешканець Львова Олег Яким'як, покидаючи храм, зізнався, що хоча деякі висловлювання Папи справили на нього гірке враження, однак його внесок все ж перевищує ці моменти.

"Ми розуміємо, що хороші речі, які він зробив, набагато більші, ніж ті болючі речі, які він зробив нам", - сказав він.

Марта Бінишин, парафіянка церкви, висловила сподівання, що новообраний понтифік більше підтримуватиме Україну.

"В образі нового Папи ми сподіваємося побачити особу, яка принесе більше надії та підтримки для України та її народу," - підкреслила вона.

Софія Федина, народна обраниця України, вшанувала пам'ять Папи Франциска у своєму Telegram-посту, однак також не забула висловити свою критику:

Я особисто ретельно проаналізувала деякі висловлювання, оскільки вважаю, що в момент скоєння злочину не можна ставити на один рівень жертву і злочинця. Тому маю надію, що наступний Папа буде захищати справедливість!

Після початку російського вторгнення в лютому 2022 року Папа Римський не раз підкреслював, що війна є несправедливою агресією, і в своїх публічних виступах закликав до миру. Він також звертався до патріарха Кіріла з проханням не підтримувати інтереси Кремля.

Одночасно, відсутність прямих обвинувачень на адресу Володимира Путіна та згадки про "велику Російську імперію" часів Петра I і Катерини II викликали значне обурення в Україні. Католицькі єпископи звернулися до понтифіка в Римі, зазначивши, що ці висловлювання стали причиною їхнього глибокого болю. Більше коментарів Франциска стосовно України можна знайти в матеріалі УНІАН.

Нагадаємо, що приблизно 10% населення України -- католики, переважно на заході країни, зокрема у Львові.

Росія, зі свого боку, продовжує стверджувати, що її військова операція є вимушеною відповіддю на загрозу з боку НАТО і націлена на боротьбу з "неонацистським режимом" у Києві.

Related posts