Українці завдадуть удару: аналітики прогнозують катастрофічні втрати для армії Північної Кореї.
Експерти також висловлюють думку, що Росія може направити війська з Північної Кореї в зону бойових дій, не приділяючи особливої уваги їхньому збереженню.
Війська Північної Кореї в Україні стикаються з катастрофічними втратами, а жорстокі умови війни та ізоляція північнокорейських солдатів від російських військових суттєво вплинуть на їхнє сприйняття реальності. Таку думку висловив в інтерв'ю France24 колишній координатор Групи експертів ООН з Північної Кореї Г'ю Гріффітс.
Він зазначив, що, незважаючи на те, що КНДР володіє однією з найбільших армій у світі, її бойова готовність залишає багато питань. Армія покладається на чисельність, а солдати з Північної Кореї не проходили випробувань у реальних бойових умовах. Тому, ймовірно, у контексті війни в Україні пропагандистські заяви Кім Чен Ина про "непереможність" Північної Кореї можуть виявитися хибними, що негативно позначиться на моральному стані військових.
"Українці планують завдати удару, і ви станете свідками невдачі Північної Кореї... Вони зазнають втрат, не досягнуть жодного успіху і не зможуть дійти до Києва на російських танках. Для них не буде нічого позитивного," - підкреслив фахівець.
Крім того, за словами Гріффітса, Росія, найімовірніше, відправить саме північнокорейські війська в "м'ясорубку" війни та не буде особливо дбати про їхнє виживання в плані задоволення базових потреб, таких як їжа і вода.
"Він переконаний, що з ними не будуть ставитися належним чином, а використовуватимуть лише як розмінну монету."
Це, за його словами, викличе страх, і найімовірніше, призведе до масового дезертирства. А це один із найстрашніших кошмарів Кім Чен Ина, бо це ставить під сумнів усю легітимність його режиму.
Водночас Едвард Гауелл, експерт Корейського фонду в Chatham House, вважає, що Кім Чен Ин, ймовірно, зважив на ці загрози, перш ніж ухвалити рішення про підтримку російської армії своїми силами. З урахуванням фінансової допомоги, продовольства, військових ресурсів та супутникових технологій, які Північна Корея отримує від Росії в обмін на свою участь, вигоди від цього співробітництва є занадто значними, щоб КНДР могла визнати своє рішення про відправку військ до Росії невірним.
У цьому контексті Гріффітс підкреслив, що Кім Чен Ин може зазнати значних втрат через ці ризики.
"На мою думку, це помилка. Результати будуть невтішними як для Кіма, так і для Путіна," - висловив свою думку він.
Згідно з інформацією південнокорейських розвідників, Північна Корея вже направила в Росію 3 тисячі своїх військових, але це лише початок. У свою чергу, Головне управління розвідки повідомило, що загальна кількість відправлених солдатів складає 12 000, включаючи елітні підрозділи спеціальних операцій.
Раніше глава ГУР МОУ Кирило Буданов розповів, що Північна Корея в обмін на солдатів отримує від РФ ядерні технології та "системи запуску підводних ракет".