Українцям нададуть допомогу у розмірі близько 20 тис. грн на опалення: що потрібно знати про нову фінансову підтримку.
Українцям із прифронтових регіонів можуть надати одноразову допомогу в розмірі 19 400 грн на придбання пічного палива, але лише тим, хто відповідає умовам і ще не отримував іншої допомоги на опалення. Постанову обіцяють ухвалити до 31 липня, а виплати здійснюватимуть за кошти міжнародних донорів.
Цю інформацію містить постанова Міністерства соціальної політики, сім'ї та єдності України. Вона базується на ініціативі Кабінету Міністрів, що має назву "Деякі питання надання допомоги населенню під час опалювального сезону для придбання твердого пального для побутових потреб".
Кошти будуть виділені за рахунок міжнародних партнерів, а виплата розрахована на весь сезон 2025/26 року. Затвердження постанови очікується до 31 липня 2025 року, а деякі громади вже почали готуватися до її реалізації. За умовами проєкту, грошову допомогу зможуть отримати:
Допомога не надається в окремих випадках. До прикладу якщо:
Процес подачі заявок значно спрощено, але він здійснюється виключно в онлайн-форматі. Наприклад, у Добропільській громаді вже стартував прийом заявок через електронну пошту. Для оформлення документів необхідно подати наступні матеріали:
Виплати будуть проводитися на банківський рахунок, готівкові кошти не передбачені. За умовами проєкту, особи, які були змушені залишити своє місце проживання після 1 липня 2025 року внаслідок бойових дій, зберігають право на отримання допомоги.
Вони мають можливість подати документи за новою адресою проживання, якщо вона відповідає вимогам постанови. Хоча постанова ще знаходиться на стадії узгодження, деякі громади вже розпочали підготовчі роботи для здійснення виплат.
Як повідомляв OBOZ.UA раніше, в Україні мають намір підвищити одноразову допомогу при народженні дитини до 50 тисяч гривень, а також ввести щомісячну підтримку в розмірі до 7000 гривень. Сім'ї отримають можливість вибирати між поверненням на роботу чи продовженням декретної відпустки з повним збереженням соціальних гарантій.