Вперше в історії досягнення розвідки та дронів Magura було зафіксовано в Книзі рекордів України - фотографії.

П'ять головних бойових рекордів воєнної розвідки України завдяки застосуванню сімейства морських дронів Magura вперше у світі зафіксували в Книзі рекордів України. Про це повідомили в Головному управлінні розвідки.
Офіційне зафіксування рекордів відбулося в Українському музеї військової розвідки, де нещодавно була презентована нова експозиція, присвячена родині морських дронів Magura.
Йдеться про такі рекорди:
→ вперше в історії світового флоту бойові судна були знищені за допомогою морських дронів. Це може стосуватися атаки на патрульний корвет "Серній Котов", що сталася в Криму навесні 2024 року.
→ найбільшу кількість атак на бойові кораблі та катери: в проміжку між 2023 і 2024 роками ГУР знищив 15 одиниць з корабельно-катерного складу чорноморського флоту Російської Федерації.
→ найбільшу кількість потоплених кораблів та катерів.
Представник Книги рекордів Андрій Масюк вручив офіційні сертифікати Кирилу Буданову, керівнику розвідувального управління, а також очільнику департаменту безпілотних систем і бійцям підрозділу "Group 13", які займаються виконанням морських спеціальних операцій із використанням дронів.
"Ми були свідками процесу розробки та військового використання Magura і можемо з упевненістю стверджувати: ці досягнення не мають аналогів у світі. Вони демонструють, що Україна, навіть у найскладніших ситуаціях, здатна створювати інновації, які змінюють хід конфлікту та слугують прикладом для інших," – зазначив він.
Буданов подякував представникам Книги рекордів України та наголосив на високій бойовій ефективності Magura . За його словами, кожне збите повітряне судно та потоплений ворожий корабель - це зменшення спроможностей ворога і крок до перемоги України.
"Я хочу висловити подяку Group 13 за їхню відмінну працю. Їхня відданість справі та професійні навички дозволяють нам досягати значних успіхів", - зазначив начальник розвідки.
Командир підрозділу ГУР "Group 13" з позивним Тринадцятий висловив щиру вдячність українським інженерам за їх креативність, командирам за підтримку ініціативи, а команді за їхню відданість та успішні зусилля.
"Ми ведемо боротьбу проти потужної держави, що має значні ресурси, тому кожна форма підтримки є надзвичайно важливою. Висловлюємо щиру вдячність усім, особливо Книзі рекордів, за це визнання та довіру", - підкреслив Тринадцятий.
До церемонії вручення сертифікатів приєднався фахівець з воєнної безпеки Михайло Гончар. Він акцентував увагу на тому, що дрони Magura продемонстрували неймовірні результати у бойових умовах як на воді, так і в повітрі. В своєму виступі він висловив сподівання, що наступний рекорд буде встановлено під водою.
"Російські підводні човни вже з нетерпінням очікують на зустріч з українськими дронами," - зазначив Гончар.
Представник розвідки Андрій Юсов наголосив на важливості зафіксованих результатів. Це свідчить про те, як Україна трансформує військову історію на глобальному рівні, демонструючи, що інновації та мужність здатні переважити будь-яку чисельну перевагу противника.
"Ми пишаємося кожним, хто долучився до створення та застосування морських дронів Magura. Ваша робота - це приклад для всього світу, як асиметричні відповіді можуть бути ефективними та руйнівними для агресора", -- сказав Юсов.