Вперше в історії на території Єлловстону виникла нова яма, наповнена "молочними" водами.


Під час експедиції дослідники перевіряли станції реєстрації температури в цьому районі, що було цілком звичайною роботою з технічного обслуговування. Однак спостереження показали, що з моменту останнього візиту дослідників щось змінилося.

У Фокус. Технології запустили власний Telegram-канал! Приєднуйтесь, щоб бути в курсі найактуальніших та найцікавіших новин із світу науки!

Колись тут була просто непомітна територія на північному заході відомого об'єкта, неофіційно називаного "Острів дерева". Проте тепер на цьому місці утворилася яма шириною приблизно 4 метри, наповнена ніжною молочно-блакитною водою.

Навколо спокійних, теплих вод також було виявлено сліди бурхливого народження: безліч каменів діаметром близько 30 сантиметрів, вкритих тонким шаром світло-сірого бруду. Дослідники зазначають, що колір бруду відповідав кольору оголених стін молодого джерела.

Усі ці докази вказують на гідротермальний вибух. Команда перевірила супутникові знімки парку, щоб звузити часові рамки. У грудні 2024 року жодних ознак майбутнього кратера не спостерігалося, але до 6 січня 2025 року утворилася невелика западина. До 13 лютого заповнена водою западина була остаточно встановлена.

Геологи, які працюють у Єлловстонському національному парку, застосували спеціалізоване обладнання для виявлення гідротермальних процесів. Проте, результати не показали жодних свідчень про масштабну вибухову подію, яка могла б створити цей басейн за один потужний вибух.

За словами геофізика Геологічної служби США Майкла Поланда і геолога Єловстонського національного парку Джеффа Хангерфорда, очевидно, що новий термальний об'єкт не утворився внаслідок однієї великої експлозивної події.

Вважається, що об'єкт виник в результаті ряду незначних явищ: спочатку відбувалися викиди каміння, а згодом відбувалося викидання кременистого мулу на короткі відстані, що призвело до утворення невеликої впадини, заповненої водою, що містить високий вміст кремнезему.

Зазначимо, що вчені пильно стежать за гідротермальною активністю Єлловстоуна через його схильність до потужних вибухових вивержень -- адже це супервулкан.

Раніше видання Фокус повідомляло про те, що вулкан Єллоустоун продемонстрував суттєві зміни, які помітили вчені: що саме відбулося.

Related posts