Уряд Норвегії має намір поновити роботи з будівництва нових укриттів від бомб.
Уряд Норвегії планує підвищити готовність до "найгіршого сценарію" - війни і відновити будівництво бомбосховищ.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє NRK.
Прем'єр-міністр Йонас Гар Стьоре і міністерка юстиції та готовності до надзвичайних ситуацій Емілія Енгер Мель у п'ятницю представлять парламенту нову доповідь про повну готовність до стихійних лих.
Згідно з інформацією від урядових джерел, з 1998 року в Норвегії не було зведено жодного бомбосховища. Однак конфлікт в Україні продемонстрував, як важливо мати такі укриття для порятунку життів. У зв'язку з цим, норвезька влада прагне збільшити кількість бомбосховищ у країні.
"Навколо нас зростає невизначеність. Нам потрібно забезпечити безпеку цивільного населення на випадок найгірших можливих сценаріїв, пов'язаних із війною або збройними атаками. У цих умовах укриття стають одним із ключових засобів захисту", - зазначила Емілія Енгер Мель.
Наразі уряд презентує два види укриттів. Один із них відповідає сучасним стандартам, забезпечуючи захист від хімічних та радіоактивних загроз, а також від вибухових матеріалів з високим ступенем небезпеки.
Там повинні бути забезпечені водопостачання, очищення атмосферного повітря та надійне електропостачання.
Другий тип укриттів, який зараз пропонує уряд, буде простішим: захист від звичайної зброї.
"Це можуть бути гаражі, підземні станції метро або інші підземні конструкції, які виконують важливі та специфічні ролі в нашому щоденному житті," - додала міністерка.
"На даний момент ми фактично запроваджуємо вимогу, згідно з якою всі будівлі, що мають площу більше 1000 квадратних метрів, повинні бути обладнані сховищами," - підкреслила вона.
Висотні житлові комплекси зобов'язані знову облаштувати укриття, як це було прийнято до 1998 року. Додаткові витрати на цю мету оцінюються приблизно в 30 000 крон (більше 2,5 тисячі євро) на кожну особу. Цей рахунок буде надіслано всім, хто придбає квартиру в нових будинках після 1 січня 2026 року.
"Ми значно розширили свої знання про сучасні конфлікти і усвідомили, наскільки критично важливими є укриття та притулки для захисту цивільних осіб. Це питання також стосується Норвегії, і має стати невід'ємною частиною нашої національної готовності до можливих викликів у майбутньому," - підкреслила міністерка.
Нагадуємо, що Швейцарія планує модернізувати свою систему старих ядерних укриттів.
Окрім цього, у Польщі підготували законодавчу ініціативу, метою якої є оновлення системи цивільного захисту.