В Албанії опозиційні сили перекрили автошляхи, вимагаючи зміни урядової влади.


У Албанії напередодні представники опозиції на деякий час заблокували ключові автомобільні шляхи в рамках загальнонаціонального протесту, вимагаючи, щоб уряд був замінений тимчасовим технократичним кабінетом до парламентських виборів, запланованих на 2025 рік.

Цю інформацію передає "Європейська правда", посилаючись на AP.

Сотні прихильників опозиції на чолі з депутатами заблокували рух на головній автомагістралі в столиці Тирані та на п'яти інших великих дорогах по всій країні.

"Сьогодні або ніколи: під таким гаслом відбувався протест громадянської блокади."

У Тирані представники опозиції заблокували вулиці, припаркувавши свої автівки на три години. Тим часом у різних частинах міста прихильники опозиції влаштовували сидячі протести на краях доріг або підпалювали шини.

Для охорони державних установ, забезпечення безпеки на дорогах та підтримки правопорядку було задіяно тисячі поліцейських. Під час акцій протесту спостерігалися окремі конфлікти між протестувальниками та представниками правоохоронних органів.

Опозиційні активісти зняли блокаду, коли їхні лідери пообіцяли зробити невизначені антиурядові дії пізніше.

Демократична партія під керівництвом екс-прем'єра Салі Бериши вже тривалий час висуває звинувачення на адресу соціалістів, очолюваних прем'єр-міністром Еді Рамою, в корупційних схемах, маніпуляціях під час попередніх виборів та порушенні незалежності судової системи.

Нагадаємо, на початку жовтня у Тирані спалахнуло насильство після того, як прихильники опозиційних Демократичної партії та Партії свободи пройшли маршем містом, кидаючи коктейлі Молотова в урядові будівлі та підпалюючи петарди.

Протести опозиції Албанії тривають після того, як опозиціонера Ервіна Саліанджі визнали винним у наклепі та засудили до року ув'язнення.

У 2018 році Саліанджі закликав до відставки міністра внутрішніх справ Албанії через обвинувачення у незаконних діях, пов’язаних із його братом, які пізніше виявилися підробленими. Вирок, винесений політику, представники Демократичної партії вважають політично вмотивованим.

Європейський Союз і США закликали албанську опозицію відновити діалог з урядом та відмовитись від насильства, аби реалізувати євроінтеграційні прагнення.

Related posts