У бундесвері вважають, що Російська Федерація має намір здійснити одночасний запуск 2000 дронів по території України.

Голова ситуаційного центру щодо України в Міноборони Німеччини генерал-майор бундесверу Крістіан Фройдінг заявив, що Росія має намір запускати по Україні до 2000 безпілотників одночасно.
Про це Фройдінг сказав у подкасті бундесверу Nachgefragt, його цитує "УП".
Згідно з даними Фройдінга, Росія активно збільшує свої виробничі можливості для широкомасштабного використання безпілотних літальних апаратів у конфлікті з Україною.
Москва має намір одночасно запустити 2000 дронів, що стане істотним випробуванням для української системи ППО, підкреслив Фройдінг.
Генерал підкреслив важливість створення "інтелектуальних стратегій протидії", оскільки використання звичайних засобів, таких як ракети для системи ППО Patriot, є нераціональним проти "Шахедів". Вартість останніх коливається в межах 30-50 тисяч євро, тоді як одна ракета Patriot перевищує 5 мільйонів.
На його думку, Україні необхідні доступні засоби протидії безпілотникам, які коштують від 2 до 4 тисяч євро, що забезпечить ефективну відповідь на масштабні напади.
Іншим способом протидії, за словами Фройдінга, є завдання ударів по стратегічно важливих об'єктах Росії, зокрема військовим літакам, аеродромам та оборонним підприємствам.
Генерал-майор також підкреслив, що Китай зупинив постачання компонентів для безпілотників в Україну і на даний момент повністю зосередив свій експорт на Росії.
"На сьогоднішній день Китай, по суті, постачає товари виключно до Росії, залишивши Україну поза цим ринком," - підкреслив Фройдінг.
Нещодавно Фройдінг повідомив, що наразі не має можливості визначити точні терміни, коли Україна зможе побачити результати співпраці з іншими країнами щодо дронів-перехоплювачів. Проте він зазначив, що зусилля для реалізації цього проекту будуть докладатися в найшвидші терміни.
Також Фройдінг розповів про переговори, які веде Німеччина щодо придбання у США ЗРК Patriot для передачі їх Україні.
Також він повідомив, що вже в липні Україна почне отримувати перші дальнобійні системи, фінансування виробництва яких забезпечила Німеччина.