У Харкові суд виніс вирок чоловікові, який після проходження ТЦК та ВЛК вимкнув свій мобільний телефон.


За словами матері обвинуваченого, на ВЛК його забрали п'яним.

У Харкові нещодавно винесли вирок місцевому безробітному, який, згідно з рішенням суду, прибув на військово-лікарську комісію в нетверезому стані. У нього також діагностовано епілепсію, і він ухилився від призову на службу.

Як зазначено у рішенні суду, цей чоловік не визнав своєї провини та не погодився з формулюванням обвинувачення.

На суді він розповів таке: "Мене забрали на медичну комісію в стані алкогольного сп'яніння. Через півгодини я здав аналізи і пройшов військово-лікарську комісію. Повістка на явку до навчального центру залишилася в територіальному центрі комплектування. Під час проходження ВЛК я повідомив лікарям про свою епілепсію, але вони не звернули на це уваги. Я не прийшов на відправку, оскільки через проблеми зі здоров'ям не можу виконувати військові обов'язки і не уявляю себе в ролі солдата".

За словами підсудного, після останнього МРТ лікарі вказали, що його епілептичні напади можуть бути спровоковані споживанням алкоголю, яке він вживає приблизно двічі на тиждень.

Виявилося, що на судове засідання з'явилася в ролі свідка мати підсудного. Вона розповіла суду, що її син був забраний до ТЦК у стані алкогольного сп'яніння. За її словами, після проходження військово-лікарської комісії, син вимкнув телефон і більше не з'являвся до ТЦК.

Крім цього, жінка розповіла суду, що приступи епілепсії у сина почались 5 років тому після смерті його батька.

"Він був у стані шоку, його тіло трясло, а з рота йшла піна. Син не міг впоратися з собою і не міг згадати, що з ним трапилося," - розповіла жінка, зазначивши, що її син проходив лікування у різних медичних установах, включно з психіатричною лікарнею.

Виявилося, що суд ухвалив рішення про проведення судово-психіатричної експертизи.

Згідно з висновками амбулаторної судово-психіатричної експертизи, обвинувачений на даний момент страждає від хронічного психічного захворювання, яке проявляється у вигляді алкогольної залежності. Це зазначено у вироку. Відповідно до його психічного стану, він здатен усвідомлювати свої вчинки та контролювати їх. У період, коли сталося правопорушення, цей чоловік перебував у стані зазначеного хронічного психічного захворювання, без тимчасових розладів психічної діяльності, що дозволяло йому усвідомлювати свої дії та управляти ними, а також свідчить про те, що йому не потрібні примусові медичні заходи.

Також суд постановив, що виправлення цієї особи без ізоляції від суспільства не можливе, тому призначив йому 3 роки та 6 місяців ув'язнення.

Related posts