"В Іраку та Афганістані він не стикався з таким: американський снайпер вражений бойовими діями в Україні."
Бої на Донеччині викликали в його пам'яті спогади про битву за Сталінград часів Другої світової війни.
Американський доброволець-військовий, який брав участь у війнах в Іраку, Афганістані та Україні, поділився своїми думками щодо суттєвої різниці між очікуваннями, які він мав на основі свого попереднього досвіду, та реальністю, з якою зіткнувся на фронті. Метью Семсон, снайпер морської піхоти США та член Міжнародного легіону, в ефірі телемарафону пояснив, у чому саме полягають ці відмінності.
По-перше, слід зазначити різницю між двома арміями, що стосується ресурсів, у порівнянні з тим, до чого звикли у збройних силах США. В американських військах існує значний обсяг ресурсів та досвід у сфері управління логістикою.
Проте це також пов'язано з тим, що у нас є фінансові ресурси для їхнього забезпечення. Я швидко усвідомив, що Україна робить все можливе в надзвичайно складних умовах. Ситуація дійсно складна, і Україні бракує можливостей для належного забезпечення всім необхідним. Нам потрібні озброєння та боєприпаси, про що постійно говорить президент Зеленський. Він чітко підкреслює: "Просто надішліть нам зброю та боєприпаси. Ми готові боротися самі. Дайте нам інструменти, щоб ми змогли продовжити цю боротьбу", - зазначив Семсон.
Друге — це суттєва різниця в бойових діях та тактиці війни в Україні в порівнянні з Іраком та Афганістаном. Бої в Донеччині, зокрема в Бахмуті, де брав участь американський доброволець, нагадували йому знамениті битви за Сталінград часів Другої Світової війни.
"В Іраку та Афганістані такого типу боїв просто не було. Навіть якщо подивитися на приклад морських піхотинців, які брали участь у зачистці таких місць як Фаллуджа (місто в Іраку - УНІАН). Вони зачищали кожну кімнату і будівлю в цьому величезному місці. Але ворог не мав танків, артилерії чи авіації. У противника були саморобні вибухові пристрої, автомати Калашнікова, але не було регулярної армії. Бої в Бахмуті були зовсім іншими, нас атакували танки, вертольоти, артилерія", - розповів він.
У більшості конфліктів в Україні ключовими елементами є окопи, дрони та артилерійські системи. Натомість в Іраку та Афганістані траншеї не використовувалися взагалі, оскільки в тих умовах вони були непридатні.
Американські війська та НАТО мали під контролем всі події в повітряному просторі. Більшість наших важливих місій виконувалися вночі, оскільки противник не володів потужними тепловізійними технологіями. У нас у всіх були прилади для нічного спостереження. Коли я прибув сюди, то помітив, що майже ніхто не має подібних пристроїв. У той час ворог іноді використовував тепловізори, що ускладнювало нічні операції й робило їх ризикованими. Це кардинально відрізняється від західної військової доктрини, яка прагне проводити більше операцій у темряві, - зазначив американський волонтер-ветеран.
Деякі з тактик, які американські військові використовували в Іраку та Афганістані, в Україні просто не працюють, хоча по ідеї підходять для цієї війни.
"Це абсолютно новий майданчик для боротьби," - наголосив він.
Як повідомляло агентство УНІАН, Міжнародний легіон, що діє при Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України, є незалежним спеціалізованим підрозділом Інтернаціонального легіону оборони України і функціонує окремо від Українського Іноземного Легіону.
Західні волонтери, що стали на захист ЗСУ в боротьбі проти російської агресії, нерідко не усвідомлювали справжню інтенсивність та жорстокість цього конфлікту. Це стало фатальним для багатьох, як зазначив анонімний ветеран армії США, який брав участь у бойових діях в Україні.
Іноземці, які беруть участь у захисті України, матимуть можливість отримати громадянство. Верховна Рада України прийняла закон, який визначає правовий статус іноземців та осіб без громадянства, що активно залучені до оборони територіальної цілісності та недоторканності країни.