В аналітичному центрі ISW роз'яснили, які ризики для України пов'язані зі зменшенням військової підтримки з боку США.
Скорочення військової допомоги США Україні не призведе до стійкого миру в країні, як обіцяв американський лідер Дональд Трамп. Також це не посприяє тому, щоб змусити російського диктатора Володимира Путіна переглянути свою "теорію перемоги".
Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW). Аналітики підкреслили, що останні дії Вашингтона несумісні із заявленою метою республіканця щодо забезпечення міцного миру в Україні.
Міністр оборони США Піт Гегсет оголосив 10 червня про намір зменшити бюджет на закупівлю озброєння для України у 2026 році. Він не надав конкретних деталей щодо розмірів запланованих скорочень. Однак зазначив, що "мирне врегулювання через переговори" нібито є найбільш вигідним для України, Росії та Сполучених Штатів. Проте у його виступі не було чітко окреслено терміни "перемога" та "шлях до перемоги й миру".
Військові аналітики відреагували, зазначивши, що "теорія перемоги" Путіна якраз стверджує, що російські військові можуть підтримувати повзучі, поступові наступи на полі бою довше, ніж українські сили можуть захищатися й довше, ніж Захід готовий підтримувати Україну.
Отже, ISW продовжує підкреслювати, що військова підтримка з боку Заходу, зокрема швидка та масштабна допомога від США, є надзвичайно важливою для того, щоб українські збройні сили змогли домогтися значних досягнень на фронті та примусити Путіна переглянути його уявлення про "перемогу".
Вони стверджують, що досягнення на фронті, які вплинуть на плани Путіна, спонукають Росію до участі в конструктивних переговорах для досягнення мирного вирішення конфлікту.
Зменшення обсягу американської допомоги Україні може надати Росії додаткові переваги на фронті та, можливо, спонукати Путіна до подальшого продовження конфлікту, укріплюючи його переконання в можливості завоювання України. Це суперечить заявленій меті президента США Дональда Трампа, який прагне досягти стабільного миру в Україні, - зазначили експерти.
Як зазначалося на OBOZ.UA, під час засідання Сенату міністр оборони Піт Гегсет змушений був виправдовуватися через недостатню підтримку України. Він, у свою чергу, стверджував, що саме "британські переносні зенітно-ракетні комплекси Javelin", надані за часів президентства Трампа, стали причиною зупинки наступу Росії на Україну.