В аналітичному центрі ISW роз'яснили, які мотиви лежать в основі заяв Москви про умови переговорів з Україною, а також чи зберігає Путін впевненість у своїх шансах на досягнення успіху.
Спікерка Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко повторила тези російського диктатора Володимира Путіна про "відкритість Росії до компромісів у переговорах". При цьому Москва наполягає на висунутих раніше ультиматумах, які проголосила ще навесні 2022 року у Стамбулі.
Постійні заяви Москви про "нейтралітет" України та значне зменшення українських військових сил свідчать про те, що Путін все ще вважає, що Росія може здобути перевагу над Україною на полі бою. Це відзначається у свіжому аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики зацікавилися висловлюванням Матвієнко, яке вона зробила 24 грудня. Спікер російської Ради Федерації стверджує, що Росія, мовляв, "готова до компромісів у діалозі з Україною". Водночас Москва наполягає на виконанні своїх вимог, які були озвучені ще в березні 2022 року на переговорах у Стамбулі, коли російські війська здійснювали наступ на Київ, а також у східних і південних регіонах України.
"Матвієнко зазначила, що Росія не відступить від цих вимог навіть на мить", - повідомляється у статті.
Аналітики зазначили, що заява Матвієнко є ще однією ілюстрацією вимог Путіна, який наполягає на тому, що будь-які переговори з Україною повинні ґрунтуватися на колишніх "безкомпромісних умовах", висунутих ним до початку повномасштабного вторгнення, а також у період, коли Росія досягла найбільших територіальних успіхів у ході війни.
"Часткова угода, яка виникла під час українсько-російських переговорів у Стамбулі в березні 2022 року, зазначала, що Україна буде постійно нейтральною державою, яка не зможе вступати в НАТО, і накладала обмеження на українську армію, подібні до тих, які Версальський договір наклав на Німеччину після Першої світової війни, обмеживши чисельність Збройних сил України до 85 тис. солдатів. Вимоги Росії в Стамбулі були в основному більш детальними версіями вимог, які Путін висунув за кілька місяців до початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року, включаючи "демілітаризацію" та нейтралітет України", - підкреслили аналітики.
В ISW додали, що те, що російські посадовці на кшталт Матвієнко повторили або ще повторять черговий ультиматум Путіна, висловлений ним на "Прямій лінії" 19 грудня, свідчить про одне: російський диктатор зберігає впевненість у своїй неминучій перемозі - як і тоді, коли Росія ще не продемонструвала нездатність перемогти або коли вона мала значно більші, аніж зараз, "досягнення".
Інститут вивчення війни (ISW) підкреслює, що згадки високопосадовців Росії про умови, які Путін намагався нав'язати Україні на початку його повномасштабного вторгнення в 2022 році, свідчать про його очевидну впевненість у можливості повної військової перемоги над Україною. Це незважаючи на значні втрати, які українські сили завдали російським військам відтоді.
Нещодавно Путін знову висловив похвалу експериментальній російській ракеті "Орєшнік" та попередив Україну про можливе "тестування в реальних бойових умовах" цього озброєння.
За словами авторитарного лідера, запуск "Орєшніка" вважається нібито знаковою подією в сфері ракетно-космічних технологій. Путін підкреслив, що "подібного раніше не траплялося".