В ISW роз'яснили, що криється за висловлюваннями Путіна про переговори в Стамбулі та який стратегічний план має Кремль.
Російський лідер Володимир Путін намагається впливати на актуальні обговорення щодо припинення бойових дій та майбутнього миру в Україні. Цей воєнний злочинець прагне ослабити єдність між Україною, США та Європою в контексті всебічного 30-денного перемир'я.
При цьому Путін продовжує вимагати, щоб будь-які переговори стосувалися передбачуваних Росією "першопричин" війни в Україні. Про це йдеться в аналітиці Інституту вивчення війни.
Останнім часом кремлівські офіційні особи посилили свої контакти із західними медіа, прагнучи безпосередньо донести до адміністрації президента США Дональда Трампа та американського суспільства позицію Росії щодо умов капітуляції України, намагаючись представити їх як допустимі.
Останні заяви Кремля є частиною спроби впровадити російські наративи в західний інформаційний простір, спрямовані на те, щоб переконати Захід у тому, що Росія здатна завоювати всю Україну військовим шляхом, і налякати Україну і Захід, щоб вони поступилися вимогам РФ. Аналітики впевнені, що риторичне позерство Путіна є спробою приховати обмеження в можливостях російських військових і відволікти увагу від нездатності РФ домогтися будь-якого істотного прогресу на полі бою за останні два роки.
Крім цього, Путін та інші високопосадовці з Кремля рішуче дотримуються своїх військових амбіцій, які прагнуть до повної капітуляції України, і продовжують ігнорувати будь-які пропозиції мирних угод, які не відповідають всім вимогам Росії. Крім того, Кремль неправильно представляє себе як готовий до серйозних переговорів з Україною, водночас посилюючи атаки на українські позиції на фронті і створюючи передумови для подальшої військової агресії проти України та НАТО в найближчому майбутньому.
Нагадуємо, що російський лідер Володимир Путін зробив заяву, але не торкнувся питання 30-денного перемир'я, що планувалося на 12 травня. Замість цього він запропонував почати нові переговори 15 травня, фактично ігноруючи вимогу про зупинку вогню.
Раніше Теммі Брюс, представниця Державного департаменту США, підкреслила, що від Росії слід очікувати не просто нових декларацій, а конкретних кроків, спрямованих на зниження напруженості в конфлікті.
Як повідомляло OBOZ.UA, президент України Володимир Зеленський оголосив, що безумовне припинення вогню розпочнеться 12 травня. Цей процес триватиме мінімум 30 днів і є ясною вимогою до Російської Федерації, яку підтримують міжнародні союзники. Детальніше про це було сказано в спільній заяві учасників саміту "коаліції охочих".