У Києві особи в бойовій уніформі робили знімки перехожих: що відбулося?
На думку адвоката та екс-слідчого, існує кілька можливих інтерпретацій цієї фотофіксації.
Днями в Святошинському районі Києва перехожі стали свідками, за їхніми словами, незвичної ситуації за участі поліцейських та ймовірно представників ТЦК.
За словами свідка, яку цитує ТСН.ua, один з військових, тримаючи в руках планшет, раптом почав знімати з відстані алею парку, де в той момент прогулювалися люди.
"Людина у військовій формі підняла над головою планшет та, наскільки я зрозуміла, сфотографувала територію парка. Після цього цей чоловік уважно роздивлявся фото. Поруч стояв поліцейський, але він не фотографував. Під час цього рейду ні люди у військовій формі, ні поліцейські не підходили до чоловіків", - розповіла нам киянка, яка під час цього фотографування гуляла на вулиці з дитиною.
ТСН.ua задав Київському міському ТЦК питання про те, що це було за фотографування. Редакція опублікує відповідь, щойно вона надійде.
У свою чергу, представники поліції зазначили, що існує кілька інтерпретацій цього процесу фотографування.
Наприклад, це могло бути як простий звіт співробітника ТЦК перед керівництвом щодо його місцезнаходження, так і фотознімок, зроблений для оцінки ситуації. Наприклад, можна було б визначити, наскільки людно в цій зоні та скільки чоловіків там присутні. Водночас версія про фіксацію конкретної особи відпадає, адже якість зображення, зробленого на планшет, не дозволяє точно ідентифікувати особу. Для такої мети зазвичай потрібна камера високої якості. Наприклад, оперативники намагаються використовувати професійні фотоапарати з потужними об'єктивами в своїй практиці, - пояснили нам правоохоронці, які беруть участь у процесі ідентифікації осіб за допомогою фото- чи відеозаписів.
У регіональних ТЦК ТСН.ua повідомили, що для документування процесу оповіщення застосовують бодікамери. Водночас акцентують, що пристрої активуються лише під час спілкування та оповіщення, щоб мати наочні докази у випадку, якщо виникне необхідність роз’яснити деталі певної ситуації.
Екс-слідчий та адвокат Роман Сімутін, що має досвід у питаннях мобілізації, висловлює припущення, що фотографування могло відбуватися з кількох причин.
"Могло бути і звітом, а могло бути і аналізом ситуації. Тобто скільки людей перебуває в конкретний день у конкретний час. Це могли робити для того, щоб потім проаналізувати, скільки сил варто задіяти на цій локації", - висловлює свою думку Роман Сімутін.