В Одесі тепер є вулиця Ніни Строкатої, проспект Князя Володимира Великого та сквер Юрія Іллєнка.


В Одесі перейменували кількадесят топонімів на честь дисидентів, діячів епохи УНР та загиблих у війні з Росією.

Проєкт "Деколонізація. Україна" поінформував про це на своїй сторінці у Facebook.

В Одесі вулицю Буніна перейменували на честь видатної української дисидентки, відомого радянського мікробіолога та імунолога Ніни Строкатої. Вона відігравала ключову роль у дисидентському русі в Радянському Союзі та була однією із засновниць Української Гельсінської групи.

Вулицю, яка раніше носила ім'я радянського авіатора Сигізмунда Леваневського, тепер перейменовано на честь Січових стрільців.

Вулиця Жуковського отримала нову назву на честь Святослава Караванського, відомого українського мовознавця, поета, перекладача, автора самвидаву та в'язня радянських таборів.

Одну з міських вулиць названо на честь Всеволода Змієнка - генерал-хорунжого Армії Української Народної Республіки та одного з засновників військової розвідки Державного Центру УНР в еміграції.

В Одесі проспект Добровольського отримав нову назву на честь Князя Володимира Великого, а проспект Гагаріна тепер носить ім'я Лесі Українки.

У місті з'явиться провулок, названий на честь Івана Луценка - видатного лікаря, громадського і політичного діяча, історика козацької епохи. Іван Луценко був активним учасником створення одеської організації "Просвіта". За його наказом в Одесі вперше підняли український прапор як символ національної державності. Згідно з інформацією з одеської газети "Боротьба", влітку 1918 року Луценко сприяв створенню першої української національної бібліотеки в Одесі, віддавши частину своїх книг для її фонду.

Також з'явився провулок Госпітальєрів, Сергія Коновалова та Ігоря Балмагії, які загинули на війні. А замість бульвару Жванецького буде бульвар Військово-морських сил.

Відтепер в Одесі також є сквер Юрія Іллєнка - українського кінооператора, кінорежисера та сценариста.

Related posts