У Пентагоні підтвердили, що Сполучені Штати передали Україні ракети Patriot, пройшовши через територію Ізраїлю, - повідомляє CNN.

Американські ЗМІ вже висвітлювали цю угоду, що була укладена за схемою посередництва.
Україна отримала близько 90 ракет для системи ППО Patriot, які були на зберіганні в Ізраїлі. Це постачання стало можливим завдяки посередництву Сполучених Штатів, як повідомив офіційний представник Пентагону, передає CNN.
Ізраїль використовував ці системи протиповітряної оборони протягом більше тридцяти років, перш ніж у квітні їх вивели з активної служби. Переговори щодо можливості передачі ракет Україні тривають з минулого літа, коли адміністрація Байдена шукала шляхи для надання Києву додаткових засобів ППО для протистояння російським атакам.
Україна терміново потребує додаткових ракет Patriot, адже Росія постійно атакує з повітря, тестуючи стійкість її системи протиповітряної оборони.
Проте, військова підтримка Ізраїлю для Києва залишається вельми обмеженою. Керівники держави намагалися уникати відкритої критики Москви, а прем'єр Біньямін Нетаньяху намагався зберігати баланс у стосунках із Володимиром Путіним, що ускладнювало ухвалення остаточного рішення щодо постачання боєприпасів.
Врешті-решт, американські ракети Patriot спочатку були надані Ізраїлю, а потім їх транспортували в Україну.
Ізраїльські збройні сили оголосили про завершення експлуатації системи Patriot у квітні. Ця технологія була впроваджена в ізраїльську армію в 1991 році, а її дебют у бойових умовах відбувся під час конфлікту з ХАМАС у 2014 році, коли Patriot вдалося знищити ворожий безпілотник, запущений з території Гази.
Проте, система Patriot не є головною ланкою в системі протиповітряної оборони Ізраїлю. На сьогоднішній день ізраїльські батареї Patriot виконали 19 перехоплень, з яких дев'ять мали місце під час поточного конфлікту з ХАМАС. Натомість, Ізраїль значно більше покладається на "Залізний купол" для захисту від ракет невеликої дальності, а також використовує "Пращу Давида" для середньої дальності та "Стрілу" для дальньої оборони.