У Сполучених Штатах очікують прибуття української делегації у зв'язку з угодою щодо корисних копалин: міністр поділився подробицями.


Україна відправить до США перемовницьку групу, аби досягти консенсусу щодо угоди про корисні копалини. Крім того, аби посилити свої позиції країна найняла групу юристів.

Про це виданню Bloomberg заявив міністр фінансів США Скотт Бессент. За його словами, в американській адміністрації візит української делегації очікують пізніше цього тижня, або на початку наступного.

Бессент повідомив, що українська сторона залучила юридичних фахівців, і угода "вже підготовлена з нашого боку", тобто від американської сторони. "На нашу думку, ця угода має велике значення як для народу США, так і для України, а також для мирного процесу", - підкреслив він.

Раніше Дональд Трамп, тодішній президент США, висловив Україні різкі зауваження, попередивши про "серйозні труднощі", якщо Володимир Зеленський ухилиться від угоди, що стосується рідкісноземельних металів. "Якщо він вирішить відмовитися від цієї угоди, йому доведеться зіткнутися з великими, дуже великими проблемами", - зазначив Трамп.

Обговорюючи ситуацію навколо угоди, Зеленський підкреслив, що Україна отримала офіційну версію документа лише 28 березня. У цьому проєкті містяться пункти, які вже були відкинуті українською стороною. "Це абсолютно новий документ, у ньому є багато аспектів, про які раніше не йшлося, а також з'явилися деякі моменти, які обидві сторони раніше відхилили", - зазначив Зеленський під час пресконференції.

Як Сполучені Штати та Україна працюють над досягненням угоди щодо мінеральних ресурсів.

Трамп і Зеленський мали підписати рамкову угоду щодо рідкісноземельних копалин наприкінці лютого. Передбачалося, що спершу буде укладено рамкову угоду, однак Вашингтон одразу запропонував повноцінний договір, що передбачає контроль США над енергетичною та видобувною галузями України. Втім через дипломатичну суперечку, що виникла прямо в Білому домі між Зеленським, Трампом та віце-президентом США Джей Ді Венсом документ не було підписано.

1 квітня міністр закордонних справ України Андрій Сибіга підтвердив, що 28 березня МЗС отримало оновлену угоду і вже розпочало консультації з американською стороною щодо тексту документу. В ньому виявилося ще більше вимог, аніж було раніше - тепер вона охоплює не лише рідкісноземельні метали, а й всі мінеральні ресурси України, але в Білому дому прибрали вимогу передати під американське управління атомними електричними станціями.

"Перший раунд консультацій вже відбувся. Українська сторона має намір досягти угоди, що відповідатиме спільним національним інтересам," - зазначив Сибіга 1 квітня.

OBOZ.UA також повідомляв, що Росія та США почали обговорення спільних ініціатив у сфері видобутку рідкісноземельних металів. Водночас російські джерела зазначають, що у них є більші запаси цих ресурсів порівняно з Україною, що відкриває широкі можливості для співпраці зі США в області їх добування та обробки.

Related posts