В українських супермаркетах обманюють покупців: як захистити себе від непотрібних витрат при купівлі товарів на розважування.


У супермаркетах та інших закладах торгівлі можуть обважувати своїх покупців - використовуючи ваги, що не пройшли повірки. Проте це є порушенням прав споживача. А тому покупці можуть звертатися зі скаргою до Держпродспоживслужби чи суду.

Про це повідомили експерти "Захисту прав споживачів". Вони зазначили: покупець має право вимагати у продавця документи, що підтверджують проходження засобами вимірювання періодичної повірки.

"Купуючи товар, що підлягає зважуванню, звертайте увагу, чи засоби вимірювальної техніки мають повірочне тавро. Якщо ні, то покупець має право вимагати у продавця документи, що підтверджують проходження засобами вимірювання періодичної повірки", - розповіли експерти.

У випадку, якщо товар реалізується на ринку, варто звернутися до адміністрації для отримання вимірювальних приладів. Згідно з торговими нормами, адміністрація має зобов'язання надавати продавцям необхідні засоби вимірювальної техніки.

Водночас експерти підкреслили, що у випадку, якщо не підтверджено коректність роботи вимірювального пристрою, ви маєте можливість звернутися до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів або до суду. "Ваші споживчі права були порушені", - додали вони.

Охоронці не мають права проводити огляд особистих речей покупця

Експерти підкреслюють, що якщо власник закладу, директор, охоронець або продавець бажають провести перевірку особистих речей покупця, їм обов'язково потрібно отримати дозвіл. Адже зазначені особи не мають на це законних повноважень. Крім того, вони повинні надати документи, що обґрунтовують необхідність такого обшуку.

Одночасно, у випадку, коли у охоронців виникають сумніви або підозри щодо конкретної особи, вони можуть контролювати товар у торговому залі, а також спостерігати за діями покупця стосовно цього товару за допомогою камер відеоспостереження (якщо такі є), - пояснюють фахівці. Вони також підкреслюють, що охоронець має право звертатися до поліції лише у тих випадках, коли:

У цьому контексті слід зазначити, що, вимагаючи провести перевірку особистих речей покупця без його дозволу та без участі правоохоронних органів, охоронець діє поза межами закону. Тому, якщо ви не погоджуєтеся на огляд і охоронець погрожує вам або утримує вас у магазині, не соромтеся викликати поліцію.

Як зазначалося на OBOZ.UA, інформація на етикетках товарів повинна бути точною, зрозумілою, стислою та не вводити споживачів в оману. Наприклад, ціна має чітко вказувати, стосовно якої ваги або обсягу вона встановлена. Невиконання цих вимог з боку магазинів і супермаркетів може призвести до їхньої відповідальності.

Related posts