В Угорщині продовжуються акції протесту проти законодавства, що забороняє проведення ЛГБТ-прайдів.


Десятки тисяч активістів зібралися на вулицях Будапешта у вівторок, 8 квітня, вже четвертий тиждень підряд, висловлюючи свій протест проти нового законодавства, прийнятого урядом прем'єр-міністра Віктора Орбана. Цей закон обмежує проведення заходів, спрямованих на підтримку ЛГБТК+ спільноти.

Про це написало агентство AP, передає "Європейська правда".

Щотижневі протести в Будапешті не зупиняються, і у вівторок, 8 квітня, демонстранти перекрили міст Ержебет через Дунай, вимагаючи скасувати закон.

Декілька осіб вирішили провести ніч на мосту та оголосили про намір перекрити всі п'ять головних мостів через Дунай. Відомостей про насильницькі дії не надійшло.

Вікторія Вайда, одна з учасниць протесту, зазначила, що час для досягнення компромісу з урядом Орбана "закінчився".

"Якщо ми не будемо захищати права меншин і свої базові свободи, то хто стане на їхній захист, коли вони прийдуть за нами? Ми наразі дійшли до критичного моменту, коли повинні вигукнути: 'Стій!' - поділилася вона."

Протести мали місце не лише в Будапешті, де учасники ігнорували заклики поліції залишити мости та центральні вулиці, але й у східному містечку Мішкольц, де кілька сотень людей також висловили своє невдоволення новим законодавством.

Нагадаємо, 18 березня угорський парламент прийняв закон, запропонований партією прем'єр-міністра Віктора Орбана "Фідес", який забороняє проведення прайдів ЛГБТК+ спільнот і передбачає штрафи для організаторів та учасників таких заходів. Це рішення спровокувало численні акції протесту в Будапешті, спрямовані проти обмеження права на мирні зібрання.

Такий закон сколихнув населення країни й почалися масові протести. Відтак 4 квітня Орбан заявив про намір ухвалити закон, який заборонятиме протестувальникам блокувати мости.

Це вже не перший випадок, коли угорська влада вживає заходи, що обмежують права ЛГБТ-спільноти. Наприклад, у 2021 році в країні було введено заборону на "пропаганду гомосексуалізму" для осіб, які не досягли 18 років, незважаючи на сильну критику з боку правозахисників та Європейського Союзу.

Венеційська комісія встановила, що угорський закон, що обмежує викладання тем, пов'язаних з гомосексуальністю та трансгендерністю в освітніх закладах, суперечить міжнародним нормам прав людини.

Related posts