В Україні чоловіків, що не зареєстровані в ТЦК або знаходяться в розшуку, буде дозволено тимчасово бронювати: деталі законопроєкту.


Працівників, які не мають військово-облікового документа, не перебувають на військовому обліку, не уточнили персональні дані або перебувають у розшуку ТЦК дозволять брати на роботу в критично важливі підприємства й оформлювати їм бронювання. Тобто, бронь від призову на службу зможуть отримати ті військовозобов'язані, які порушили законодавство про мобілізацію - проте лише тимчасово.

Це передбачає законопроект №13335, який парламенту рекомендував ухвалити в першому читанні Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Ініціаторами виступили його глава Олександр Завітневич й інші представники.

Автори документу зазначають, що під час процесу бронювання військовозобов'язаних працівників організації, які є критично важливими, стикаються з ситуацією, коли співробітники отримують повістки саме на етапі перевірки військово-облікових даних. Це також відбувається в період між тим, коли Міністерство стратегічних промислів приймає рішення про визнання підприємства критично важливим для оборонно-промислового комплексу, і моментом, коли ухвалюється відповідне рішення щодо бронювання працівників.

Тому, згідно з законопроєктом, статтю 25 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" пропонується доповнити новою частиною. В ній йдеться, що бронюванню підлягатимуть військовозобов'язані працівники підприємств, установ і організацій, які в установленому Кабінетом міністрів порядку визначено критично важливими для функціонування економіки в особливий період, у сфері оборонно-промислового комплексу, якщо вони:

- не володіють або мають неправильно оформлений військовий обліковий документ,

- не перебувають на військовому обліку;

Не були надані конкретні особисті дані, зазначені в пункті 2 розділу II "Прикінцеві і перехідні положення" закону 3633-IX.

- знаходяться в процесі розшуку (за винятком випадків, що стосуються порушення статей 336 та 337 Кримінального кодексу - мова йде про розшук ТЦК, а не про кримінальну діяльність).

Згідно з планом авторів законодавчих змін, максимальний термін бронювання не повинен перевищувати 45 календарних днів, починаючи з дати підписання трудового договору з цим працівником. Таке бронювання може бути надане лише один раз протягом календарного року.

Згідно з Законом України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану", передбачається, що критично важливі підприємства, установи та організації можуть укладати трудові договори з новими працівниками на період їх випробувального терміну. При цьому зазначається, що це не буде вважатися порушенням законодавства про мобілізацію з боку посадових осіб цих підприємств.

Крім того, у період дії воєнного стану законопроєктом пропонується передбачити звільнення військовозобов'язаного працівника з ініціативи роботодавця, якщо перший протягом строку випробування не привів свої військово-облікові документи у відповідність до вимог чинного законодавства.

Як повідомляв OBOZ.UA, наразі військовозобов'язаний українець не може отримати бронювання від мобілізації, якщо не оновив військово-облікові дані. Навіть якщо підприємство, яке є стратегічно важливим для економіки країни, подасть документи на бронювання такого співробітника, його відхилять.

Related posts