В Україні існує необхідність у випуску нотної літератури, зазначив керівник видавництва "Мистецтво".


Директор видавництва "Мистецтво" Сергій Поночовний впевнений, що в Україні існує нагальна потреба в збереженні та публікації нотної літератури.

Цю інформацію він озвучив під час презентації в Укрінформі проекту "Сучасні підходи до збереження та цифрової актуалізації творчої спадщини українського композитора Віталія Кирейка".

"До нас в місяць як мінімум три-п'ять звернень щодо друку нотних видань. Те, що потреба є і в збереженні, і в друці нотної літератури - це однозначно. Можливо, це не будуть мільйонні наклади як було колись, але збереглися спеціалісти. Навіть просто набрати нотну верстку і набрати звичайний текст - це абсолютно різні речі", - сказав Поночовний.

За його словами, кожен проєкт щодо збереження нашої спадщини й підкреслення українства - "це маленька клітиночка в той великий фундамент, який називається українська нація".

У цьому контексті Поночовний відзначив, що наразі уряд не здійснює закупівлю нотних матеріалів.

"Я не впевнений, чи наразі потрібно спеціалізоване видавництво для нотної літератури. Вважаю, що будь-яке видавництво, яке проявить інтерес до цієї сфери, може створити відповідний підрозділ і почати публікацію. Я з радістю це підтримую. Щомісяця ми випускаємо три-чотири нові видання, базуючись на запитах музичних шкіл Києва. Це можна активно розвивати вже сьогодні," - підкреслив директор видавництва "Мистецтво".

Він також підкреслив, що протягом останніх двох років в Україні спостерігався зріст попиту на книги в 3-5 разів.

Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, Микита Потураєв, голова Комітету Верховної Ради з гуманітарних та інформаційних питань, повідомив, що тривають перемовини з Міністерством фінансів щодо виділення приблизно 300 мільйонів гривень у бюджеті на наступний рік для підтримки видавництв та розподілу книг.

Related posts