В Україні пенсії прокурорів з інвалідністю в середньому складають близько 22 тисяч гривень: оприлюднено статистику та фінансові дані.


В Україні в прокуратурі працює 14 846 співробітників, тоді як кількість прокурорів, які перебувають на пенсії, становить 5 851 особу. Серед усіх прокурорів 525 отримують пенсію через інвалідність.

В публікації OBOZ.UA зазначено, що за інформацією Пенсійного фонду України, відповідно до Закону України "Про прокуратуру", на обліку перебуває 5 851 особа, з яких 525 отримують пенсії у зв'язку з інвалідністю. Середня пенсія для "прокурорів" по інвалідності складає 21 819 гривень.

"Прокурорська" пенсія з інвалідності надається особам, які мають інвалідність І або ІІ групи, за умови наявності 10 років стажу роботи в прокуратурі. Розмір такої пенсії становить 60% від зарплати, яку отримували перед місяцем подачі заяви на її призначення. Для прокурорів, які не мають інвалідності, встановлено вимогу мати не менше 25 років стажу, з яких щонайменше 15 років повинні бути на прокурорських посадах.

OBOZ.UA провів детальний аналіз численних пенсійних справ прокурорів. Як з'ясувалося, правоохоронці через судові інстанції примушували Пенсійний фонд зараховувати до "прокурорського стажу" періоди навчання у вищих навчальних закладах та роботу помічниками. У підсумку, в деяких випадках, прокурорські пенсії отримували особи, які фактично обіймали посаду прокурора лише протягом 6 (!) років.

Згідно з інформацією, яку надали співрозмовники OBOZ.UA з Пенсійного фонду України, середня пенсія прокурора становить 21 819 грн. Проте, обласні прокурори можуть отримувати значно більші суми — їхня пенсія перевищує 90 тисяч грн на місяць. Варто зазначити, що мова йде саме про пенсійні виплати, які є довічними і автоматично підвищуються разом із зарплатами прокурорів. Наразі 525 прокурорів в Україні отримують таку пенсію через інвалідність, маючи при цьому не менше 10 років стажу.

Найбільш відомою особою в цій ситуації є колишній прокурор Хмельницької області Олексій Олійник, про якого першим повідомив журналіст Юрій Бутусов. Як вдалося з’ясувати OBOZ.UA, він отримав статус інваліда (точніше, рішення медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про інвалідність другої групи) лише через два місяці після своєї дружини-прокурорки. Це обставина, разом із судовими позовами проти Пенсійного фонду України, забезпечила родині прокурорів високі пенсії з молодого віку.

Як раніше писав OBOZ.UA, молодий київський прокурор Ярослав Захарченко закінчив Національну академію прокуратури влітку 2013-го. А вже у 2022-му, отримавши 9 років стажу, прокурор Київської міської прокуратури Ярослав Віталійович вийшов на пенсію. Спочатку він вийшов на пенсію у зв'язку з інвалідністю. МСЕК визначила у нього другу групу.

Related posts