В Україні в одному з населених пунктів зафіксовано високі рівні заробітних плат: середній дохід становить 26 тисяч гривень.
В Україні середній рівень зарплат у Києві досягає приблизно 26 тисяч гривень. Це на майже 10 тисяч гривень перевищує середні доходи в Сумах. Жодне інше місто країни не може зрівнятися з показниками заробітків столиці.
Цю інформацію наводить OBOZ.UA. Як зазначається, середня зарплата в Україні на січень 2025 року становить 22,5 тис. грн, що є на 18% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, згідно з даними work.ua. Проте, статистика від конкурента, порталу robota.ua, демонструє інші результати: за їхніми даними, середня зарплата на січень складає лише 20,8 тис. грн. Основна різниця полягає в тому, що robota.ua використовує медіанну зарплату, яка, на відміну від середньої арифметичної, відображає суму, яку отримує найбільша кількість працівників.
Оклад на початок січня 2025 року:
Варто зазначити, що офіційна статистика Держстату публікується з великим запізненням. При тому під час воєнного стану збирається далеко не вся інформація. Статистика robota.ua має низку суттєвих відмінностей. Наприклад, якщо work.ua показує середню зарплату в Кропивницькому у розмірі 17,5 тис. грн, то їхній конкурент підрахував медіанну зарплату в розмірі всього 13,1 тис. грн.
Мінімалка не зростатиме
Бюджет на 2025-й не передбачає жодної індексації соціальних стандартів. Ані мінімалку, ані прожитковий мінімум (а разом з тим і мінімальну пенсію) підвищувати не планують. Тож українців із мінімальними доходами очікує складний рік. Реальний рівень доходів може суттєво скоротитись, бо номінальна зарплата для тих, хто отримує мінімалку, не зросте, а ціни при цьому можуть підвищитись на 6,9%.
Декілька місяців тому в урядовій бюджетній резолюції було зазначено, що мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум будуть заморожені на термін до трьох років. Це може виявитися одним із найжорсткіших обмежень у підвищенні соціальних стандартів за останні роки або навіть десятиліття. Згідно з інформацією Міністерства соціальної політики, в Україні 1,9 мільйона людей отримують мінімальну зарплату.
Якась частина з них - це ті, хто насправді на мінімалку не живе, а решту зарплати отримує в конверті. Однак разом з тим є і українці, які дійсно отримують мінімалку. Передусім це працівники бюджетних сфер, а також жителі невеликих населених пунктів.
На Єдиному порталі вакансій наразі доступно близько 10,3 тисячі пропозицій роботи з окладом у 8000 грн. Це стосується не лише сільських населених пунктів. Наприклад, така зарплата пропонується продавцям у Вінниці та двірникам у Херсоні. Потреба в кочегарах, слюсарях, поштарях, охоронцях, медсестрах, підсобних робітниках, бібліотекарях та багатьох інших спеціалістах залишається, навіть якщо пропонують лише мінімальну оплату праці.
Як повідомляв OBOZ.UA, в Україні в результаті реформи, проведеної у 2017 році, всі майбутні пенсії були зменшені приблизно на третину. На сьогоднішній день українець із середнім доходом (18,8 тис. грн) та повним стажем роботи має можливість отримувати пенсію лише в розмірі 4,7 тис. грн.