В Україні вшановують пам’ять тих, хто постраждав від Голодоморів.


У цей день українці запалюють у своїх будинках свічку на згадку про загиблих від штучного голоду, організованого режимом Йосипа Сталіна.

В Україні в суботу, 23 листопада, вшановують пам'ять жертв Голодоморів XX століття. Цей день пам'яті щорічно святкується в четверту суботу листопада відповідно до указів президента, виданих у 1998 і 2007 роках.

Протягом ХХ століття український народ зіштовхнувся з трьома катастрофічними голодами: перший відбувся в 1921-1923 роках, другий – у 1932-1933, а третій – у 1946-1947 роках. Найбільш жахливим з них вважається голод 1932-1933 років, який отримав статус геноциду українців, здійсненого під керівництвом Йосипа Сталіна.

За різними оцінками, тоді загинули близько 4,5 млн українців. Цій катастрофі передувала насильницька колективізація сільських господарств, "розкулачування" селян, хлібозаготівельна кампанія і масовий терор на селі. Терор голодом діяв в Україні протягом 22 місяців.

Згідно з законом, що стосується Голодомору 1932-1933 років в Україні, прийнятим 28 листопада 2006 року, голод того періоду вважається геноцидом українського народу. Його "публічне заперечення... розглядається як образа пам'яті мільйонів жертв Голодомору, приниження їхньої гідності і є незаконним".

Згідно з рішенням Апеляційного суду Києва, ухваленим 13 січня 2010 року, радянські лідери, такі як Йосип Сталін, В'ячеслав Молотов, Лазар Каганович, Павло Постишев, Станіслав Косіор, Влас Чубар та Мендель Хатаєвич, були визнані відповідальними за організацію Голодомору в Україні.

Відповідно до традиції, в цей день українці в своїх домівках запалюють свічки, вшановуючи пам'ять тих, хто став жертвою штучного голоду, що був влаштований радянською владою.

В Україні відбудуться пам'ятні події, присвячені жертвам Голодомору. У Києві в Національній філармонії відбудеться концерт на вшанування пам'яті загиблих. Крім того, українські діаспори по всьому світу організували різноманітні акції та заходи.

Нагадуємо, що 33 держави світу офіційно визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Останньою з них стала Швейцарія.

Також подібні рішення ухвалили Парламентська асамблея Ради Європи, Європейський парламент, Римсько-католицька церква, Константинопольська православна церква та інші організації.

Відомо, що більше 90% українців визнають Голодомор геноцидом української нації. Це стосується практично всіх регіонів країни, зокрема західних, центральних та південно-східних областей.

Related posts