В Україні випущено нові монети номіналом 2 гривні: ось як вони виглядають. Фото.


Національний банк України (НБУ) представив нову пам'ятну монету номіналом 2 гривні. Ця монета приурочена до сторіччя від дня народження видатного композитора Ігоря Шамо, який є творцем відомої мелодії "Як тобі не любити Київ мій?", що з 2014 року стала офіційним гімном столиці України.

Згідно з інформацією Національного банку України, нова монета під назвою "100 років від дня народження Ігоря Шамо" стала частиною серії "Видатні особистості України".

Відомості від регулятора свідчать, що нова монета створена з нейзильберу, який є сплавом міді, нікелю та цинку. Гурт монети має рифлену текстуру. Її діаметр складає 31 мм, а вага дорівнює 12,8 г.

Випущено 50 тисяч примірників, кожен з яких упакований у сувенірну упаковку. Придбати монету можна буде з 25 лютого на сайті інтернет-магазину НБУ. Тираж в 50 тисяч одиниць буде надходити в продаж поетапно, відповідно до відвантаження з Банкнотно-монетного двору НБУ.

Також планується реалізація монети банками-дистриб'юторами - Укргазбанк, Таскомбанк, ПриватБанк, Ощадбанк, ПУМБ. Він також здійснюватиметься поступово після отримання пам'ятних монет у НБУ.

Як виглядає новий дизайн монети?

На лицьовій стороні монети представлено мальовничі краєвиди, архітектурні споруди та пам'ятники Києва, оточені декоративним обрамленням з каштанового листя. У нижній частині на блискучому фоні знаходиться нотний стан з мелодією "Як тобі не любити Київ мій?". У правому нижньому куті розміщено логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На зворотному боці монети представлено стилізоване зображення Ігоря Шамо. Під цим портретом розташований ще один нотний стан, що, за словами НБУ, уособлює музичну спадщину композитора.

Зліва від зображення портрета розміщені ім'я та прізвище автора, а також роки його життя (1925-1982). На зворотному боці можна побачити візерунок каштанового листя.

Як повідомляло OBOZ.UA, у лютому 2025 року Національний банк України ввів суворі вимоги до свого онлайн-магазину монет. Це рішення прийнято з метою ліквідації акаунтів-клонів, які використовуються для шахрайських дій.

Related posts